Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 589601 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3180 на: 05 Јуни 2020, 15:08:15 pm »
Нели имаа промоција, имаше и на CC слики, постови и слично? Ем и колине стојат во салон, ценовник има, секаде низ европа ги има. Незнам искрено што е работава и зошто е така. Сфаќа дека заради пандемијава го испуштија пикот на продажба кога возилото е ново, ама лично ми е нејасно како со стоење во салон 1 година планираат да го исправат тоа :)
Подобро е да не се продава додека нема нормална цена. И30 така беше, не го објавуваа бидејќи беше почетна 17000. За голфов согласно ценовникот 25 беше... Нормално е да чекаат да може да се објави 14990 па да се почне со работа.

Башка ете имаш Голф7 класик комфортлајн дизел за 18000, акциски.

Отсутен kalimero

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1820
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3181 на: 05 Јуни 2020, 15:37:41 pm »
Kalimero, hondata za 22 sigurno e opremena mnoooogu poveke od bilo koj drug.

Golf 7. 1.6 TDI trendline za 18 e preskapo. Modelot e trendline so nekoi sitni dodatoci kako golem ekran za da da zalaze narod.

Ama ako sekoj so svojot um koga kupuva nova kola

Хондата покрај опремата и мотор треба да и стават а не за 998 ццм3 да бараат 23.000 евра

Киата исто.

Ако голфот од 18.000 го товариш со опрема ќе излезе исто како овие погоре, АМА може со помалку опрема да го добиеш за поефтино, другите погоре неможеш.
Незнам како може да е лошо тоа што има повеќе опции кај голфот ама убаво пиша, секој со свој ум нели.

За некој е ОК Киа Цид 1.4 атмо со тач и задни електрични прозори за 16.000 евра а за дрги е Ок Алфа со 1.4 ТБ (со 4 цилиндра) исто за 16.000 евра.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6363
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3182 на: 05 Јуни 2020, 16:16:10 pm »
Фабриките со недели беа затворени прашувате зошто нема голф8?! Тоа што донеле пред тоа, ќе си почекате сега за наредна тура.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3183 на: 05 Јуни 2020, 16:25:19 pm »
Има голф 8. Не се продава.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6363
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3184 на: 05 Јуни 2020, 16:40:43 pm »
А што се продава сега? Тоа е муабетот што се правите мутави со сила стварно не разбирам. http://automedia.mk/objavi/makedonija-prodazba-april20/

Цитат
Во Македонија, во месецот во кој сé мируваше поради корона-кризата, продадени се 137 нови патнички автомобили.

Во споредба со април лани, во Македонија тогаш биле продадени 557 нови автомобили

75% намаленост овие прават муабет зошто голф8 нема на улици  :)

p.s.

и најважното не го спомнав а мислам правевме муабет за ова пред некој ден дека испорака воопшто немаше поради софтвер, а истиот проблем го имаше сеат леон и октавија.

Цитат
Продолжува испораката на Volkswagen Golf 8, којашто беше запрена привремено поради софтверот на системот за автоматска дојава до службите за итна помош во случај на незгода.

http://automedia.mk/objavi/volkswagen-golf-8-isporaka/

ама не, профи клаберот знае дека има голф8 ама не се продавал.


Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3185 на: 05 Јуни 2020, 16:48:13 pm »
Саше рече дека нема да се продава до Март '21ва.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6363
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3186 на: 05 Јуни 2020, 16:55:05 pm »
https://autoplius.lt/skelbimai/volkswagen-golf-1-5-l-hecbekas-2020-benzinas-11124009.html

Иначе ако за ова му бараат 26500, моја претпоставка е дека со нормална боја, платнени седишта, мануелен менувач, 16ки бандаж, без драјвер асист, помал дисплеј,  обични лед светла но со истиот мотор ова би било околу 22-23000 што е сосема ОК со оглед дека веќе стандарден голф има адаптивен темпомат,сеензори напред назад, лед светла напред назад, автоматска клима, сезнор за дожд и светла итн.

Но, сите автомобили од оваа класа сепак стануваат прескапи така да мојот избор веќе би бил или нешто да се земе хибридче од тојота за истите пари или да се испружи чергичето за нов пасат или суперб.

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3538
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3187 на: 05 Јуни 2020, 17:06:01 pm »
Ете одма имаш на страната предлози за Пасати со 30-40к Км, за доста пониска цена од Голфов.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3623
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3188 на: 05 Јуни 2020, 20:10:10 pm »
Саше рече дека нема да се продава до Март '21ва.

@vlatko.klp  Не сум профи клабер ниту па видовит, постот што ти е ставен е веројатно за глобално ниво. За Македонија гарант не е. Бев во салон и од таму ми е инфото. Не зборувам напамет. Имаат 2 нови Голф 8ци во салонот во кој можеш да седнеш и да ги разгледаш, 2.0 TDI DSG со фина опрема со све но неможе да се купат. Ја прашав продавачката баш зошто е така, викам заради SOS копчето ли :), вика не е тоа само, незнаела точно и она ама до Март месец 2021 во Македонија неможе да се купи Голф 8.
Незнам каква е состојбата кај соседниве држави и дали може да се купи кај нив, зошто и кај нив ги има на страниве. Сигурен сум дека и да ги затвориле фабрикиве 1 месец не е тоа причина зошто да неможе наредниве 9 месеци да се купи возилото.

Еве слика од возилото во салон.


If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10124
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3189 на: 05 Јуни 2020, 20:16:43 pm »
Нема да биде прв пат да се тресат зелени по салоните.

Пред неколку месеци го прашувам еден од  дечките во Мида дали ќе има i30 1.0 турбо, ми вели не постои таков кај Хјундаи.

Потоа ми вели дека не бил од продажба, туку од сервисот бил ;D

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6363
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3190 на: 05 Јуни 2020, 20:57:39 pm »
Саше рече дека нема да се продава до Март '21ва.

@vlatko.klp  Не сум профи клабер ниту па видовит, постот што ти е ставен е веројатно за глобално ниво. За Македонија гарант не е. Бев во салон и од таму ми е инфото. Не зборувам напамет. Имаат 2 нови Голф 8ци во салонот во кој можеш да седнеш и да ги разгледаш, 2.0 TDI DSG со фина опрема со све но неможе да се купат. Ја прашав продавачката баш зошто е така, викам заради SOS копчето ли :), вика не е тоа само, незнаела точно и она ама до Март месец 2021 во Македонија неможе да се купи Голф 8.
Незнам каква е состојбата кај соседниве држави и дали може да се купи кај нив, зошто и кај нив ги има на страниве. Сигурен сум дека и да ги затвориле фабрикиве 1 месец не е тоа причина зошто да неможе наредниве 9 месеци да се купи возилото.

Еве слика од возилото во салон.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Воопшто не ми беше коментарот кон тебе насочен туку кон дени. Едно е да кажеш има голф8 а не се продава а фактичката состојба е друга. Голф8 тек сега почнува да се продава во еу и до пред некој ден се беше стопирсно. Да не има случајно нов леон или октавија да се купи?

Кај мене на цел балтик освен што на почетокот донесоа неколку сега треба да чекаш најмалце 6 месеци и тоа нормално удел си има што престанаа со производство.

Иначе голфов разочарува колку е штедено внатре со поевтини пластики на многу места.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3191 на: 05 Јуни 2020, 21:08:22 pm »
Саше рече дека нема да се продава до Март '21ва.

@vlatko.klp  Не сум профи клабер ниту па видовит, постот што ти е ставен е веројатно за глобално ниво. За Македонија гарант не е. Бев во салон и од таму ми е инфото. Не зборувам напамет. Имаат 2 нови Голф 8ци во салонот во кој можеш да седнеш и да ги разгледаш, 2.0 TDI DSG со фина опрема со све но неможе да се купат. Ја прашав продавачката баш зошто е така, викам заради SOS копчето ли :), вика не е тоа само, незнаела точно и она ама до Март месец 2021 во Македонија неможе да се купи Голф 8.
Незнам каква е состојбата кај соседниве држави и дали може да се купи кај нив, зошто и кај нив ги има на страниве. Сигурен сум дека и да ги затвориле фабрикиве 1 месец не е тоа причина зошто да неможе наредниве 9 месеци да се купи возилото.

Еве слика од возилото во салон.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Доста далеку е Март 21ва сепак, особено за стигната кола во салон од Март 20та.

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29154
    • CARclub.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3192 на: 05 Јуни 2020, 21:17:03 pm »
Затварањето на фабрики сериозно ги поремети работите. Golf 8 требаше да се продава во Македонија уште во Февруари, ама заради некои проблеми (кои признавам, ни јас не ги знам целосно) продажбата е одложена.

Нејсе, колите секако дека веќе се продаваат на одредени пазари. Еве, во Босна веќе се продава (и се вози) новиот Leon. Кај нас ќе стигне следниот месец (и имам од трета страна информации за веќе купени коли), а некои други нови модели ќе почнат да се продаваат веќе од следната недела. ;)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3193 на: 05 Јуни 2020, 21:50:32 pm »
Нема да биде прв пат да се тресат зелени по салоните.

Пред неколку месеци го прашувам еден од  дечките во Мида дали ќе има i30 1.0 турбо, ми вели не постои таков кај Хјундаи.

Потоа ми вели дека не бил од продажба, туку од сервисот бил ;D

Не знаеш што е полошо, дали дека не знае дека постои, или дека е серивсер... :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен nethervor18

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 23
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3194 на: 11 Јуни 2020, 15:42:48 pm »
Знае некој дали во automotive group (Renault, Dacia) имаат старо за ново опција како Toyota на пример?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk