Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 251808 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25598
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3015 на: Декември 02, 2019, 14:20:06 pm »
Таква им е моменталната политика. Немаат демо-возила, соодветно на тоа, нема ни тестови. Не е дека само ние не сме возеле - никој нема возено Honda прошливе неколку години.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4114
 • Passat B8
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3016 на: Декември 02, 2019, 14:44:54 pm »
i momentalnata i idnata, dodeka ne izumrat tetkicite sto prodavaat i nivnite slicni sefoJ... mislim otidat u penzija... oni im cistat prasinata na kolite sto im gi donele tuka i ako si nogu uporen slucajno a veke si flezen mozda i ke ti ja kazat cenataa ... :P
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 888
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3017 на: Декември 02, 2019, 16:34:35 pm »
Таква им е моменталната политика. Немаат демо-возила, соодветно на тоа, нема ни тестови. Не е дека само ние не сме возеле - никој нема возено Honda прошливе неколку години.
Нормално критиката е упатена до нив а не до вас.Работат уште социјалистички. А колкава компанија е може да ги прегази сите импортери. Тест возила нема. Да не е телма нема да имаат ни маркетинг никој нема да знае дека постојат. Акции, кампањи и слично нема ни за лек. А може да издржат и каравани за пробно возење, откуп старо за ново па дури и финансиски и оперативен лизинг... Ама очигледно ги боли уво. Само не знам како сеуште го држат дилерството

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6909
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3018 на: Декември 02, 2019, 16:38:54 pm »
Ќе им дојде крајот

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4114
 • Passat B8
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3019 на: Декември 02, 2019, 16:41:26 pm »
ne rabotat oni nisto, zemale go dilerstvata onaka neznaat ni kako...  glavna dejnost im e krim komandansko drustvo Oilko, za da ima komu da mu nosi derivat gi drzat pumpitee... :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 888
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3020 на: Декември 04, 2019, 13:08:25 pm »
Добра понуда

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6909
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3021 на: Декември 05, 2019, 20:38:57 pm »
ау машала...

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4705
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3022 на: Декември 06, 2019, 06:54:08 am »
Одлична опрема. За некоја илјадарка повеќе добиваш за разлика од спортажот многу подобар мотор и боооогата опрема.

Отсутен metosk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3023 на: Декември 10, 2019, 11:28:56 am »
Јас се одлучив за Маган-от, 1.3 тце 115hp. Има солидна опрема и во тој ценовен ранг има мн подобар мотор од било кој друг модел, го чекам да ми стигне, би требало до 20ти Декември да биде тука:)) Инаку ми ја пуштија понудата и со Каџар-от, али се си има свое нели, 20 бона + регистрација каско зелен картон, ке отиде накај 22-3:)) се задоволив со Меган Гранд Купе, ред интенс боја

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20191
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3024 на: Декември 10, 2019, 14:08:34 pm »
Браво, со здравје да си ја возиш/те.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен metosk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3025 на: Декември 10, 2019, 14:21:41 pm »
Браво, со здравје да си ја возиш/те.

Фала, поубава да си купиш.

Не ми беше меганов опција, али излезе во прв план, бев за Спортаж(сакав фамилијарно културно возило), но после истражувањата што ги направив, моторот 1.6 гди ме одвраќаше, па меганов излезе на промоција и би требало да е одлична инвестиција, времето ќе покаже.

1.3 (1332) тце моторов делува ветувачки, има 220 torque, во 2018та го направиле во соработка со Даимлер(мерцедес). Не се разбирам мн во мотори, муабетот го пуштија нешто Ф1 технологија, после истражување, од времето на Фернандо Алонсо во рено била технологијава, што е точно врска немам:) но би требало да е фино:)

Отсутен head

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 97
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3026 на: Декември 10, 2019, 14:38:53 pm »
Браво, со здравје да си ја возиш/те.

Фала, поубава да си купиш.

Не ми беше меганов опција, али излезе во прв план, бев за Спортаж(сакав фамилијарно културно возило), но после истражувањата што ги направив, моторот 1.6 гди ме одвраќаше, па меганов излезе на промоција и би требало да е одлична инвестиција, времето ќе покаже.

1.3 (1332) тце моторов делува ветувачки, има 220 torque, во 2018та го направиле во соработка со Даимлер(мерцедес). Не се разбирам мн во мотори, муабетот го пуштија нешто Ф1 технологија, после истражување, од времето на Фернандо Алонсо во рено била технологијава, што е точно врска немам:) но би требало да е фино:)
Со здравје да си ја возиш

Подобар е тој мотор од 1.6 гди на Спортажот во секој поглед.« Последно менување: Декември 10, 2019, 15:07:17 pm head »

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6909
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3027 на: Декември 12, 2019, 22:21:49 pm »
Ќе видиме шо е подобро со време...


Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4705
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3028 на: Декември 13, 2019, 07:59:18 am »
Во втора брзина кога ќе му стиснеш гас, меганот ќе се залепи барем малце и ќе претекнеш нешто. Со киата за истиот маневар ќе ти потроши дупло повеќе гориво и едвај една кола дали ќе претекнеш.

Веројатно не планира 400.000км да извози прво па да се види кој мотор повеќе ќе издржел и демек според тоа подобар бил...

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47404
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #3029 на: Декември 13, 2019, 08:39:24 am »
Веројатно се помеша малку, во втора исто ќе влече спортажот зошто имаат исто КС на високи вртежи, а во 3та-4та-5та повеќе Меганот зошто има повеќе КС на ниски вртежи.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.