Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 247767 пати)

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4017
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2925 на: Ноември 13, 2019, 14:35:31 pm »
Пола работи не требало воопшто да се набројуваат бидејки се подразбираат.

Или можеби не ;D

Купуваш кола и гледаш на подот нема теписон?!

Паа, видете господине, наведено ли е некаде во списокот на опрема дека ќе има теписон ;D

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6872
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2926 на: Ноември 13, 2019, 14:48:36 pm »
Да не знае некој кога би дошла новата Октавиа и колку би коштала?

Мислам дека Јануари 2020-та почнуваат со продажба.
Цена рачунај едни 1500-2000 евра поскапа од претходната.

тек на крај на зима или почеток на пролет продажба

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3190
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2927 на: Ноември 13, 2019, 14:49:44 pm »
ABS, ESP, клима, обртомер, рачки и браници во боја на каросерија и електрика на прозори во 2019 МОРА да ги има секоја кола...стварно е мизерија за било кој бренд до толку да штеди.


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2928 на: Ноември 13, 2019, 17:27:37 pm »
ABS, ESP, клима, обртомер, рачки и браници во боја на каросерија и електрика на прозори во 2019 МОРА да ги има секоја кола...стварно е мизерија за било кој бренд до толку да штеди.
Тоа се има. Ама дека се пишува у 2019 на нов мпдел дека браниците се во боја ?

Отсутен Bauer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 949

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9938
 • Архитект
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2930 на: Ноември 20, 2019, 11:31:56 am »
https://www.opel.mk/ponudi-uslugi/momentalni-ponudi/momentalni-ponudi-na-avtomobili/stock-clearance.html

Лагер попуст на Опел

Армин...

Неможи бе брат да клајш линк од пдф фајл од даунлодс на форумо.

Отсутен Bauer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 949
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2931 на: Ноември 22, 2019, 14:36:47 pm »
https://www.opel.mk/ponudi-uslugi/momentalni-ponudi/momentalni-ponudi-na-avtomobili/stock-clearance.html

Лагер попуст на Опел


Армин...

Неможи бе брат да клајш линк од пдф фајл од даунлодс на форумо.

go smenav odma

na noviot link ima da si simnes pdf

Отсутен metosk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2932 на: Ноември 25, 2019, 16:26:52 pm »
А што мислите за Renault Megane Grandcoupe 1.3 tce 115 hp?

https://www.renault.mk/akcii/prodazni-akcii-2.html

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17408
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2933 на: Ноември 25, 2019, 16:29:31 pm »
Дали климата била дополнителна опрема во меганов?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25491
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2934 на: Ноември 25, 2019, 20:15:14 pm »
Автоматската клима да. Најверојатно во стандардна опрема е мануелна климата.

Отсутен stefanel984

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 810
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2935 на: Ноември 25, 2019, 21:34:09 pm »
Automakedonija, малце тапаци, немаат тест возила :(

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17408
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2936 на: Ноември 25, 2019, 21:49:51 pm »
Во 2020та автоматска клима уште не е стандардна опрема?

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38300
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2937 на: Ноември 25, 2019, 22:00:53 pm »
... и после колите скапи биле... е па скапи ќе се...
порано кога не беа скапи имаа ручки на задни прозори, воздушно перниче за возач и централна брава. Клима можда, ако имаш среќа да донел импортерот.
Сега ако не било аутоматска климата - трагедии, у несвеси паѓање.
Утре, грејачот на воланот не греел доволно... ама полото 20.000 европи скапо било.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17408
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2938 на: Ноември 25, 2019, 22:03:18 pm »
Технологијата е поевтина од порано и уште поевтина ќе е со поголемо производство. Вакви муабети и за ксенон/лед светла имаше па сега VAG во основно ниво на опрема ги ставија, а колите не се поскапи.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38300
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2939 на: Ноември 25, 2019, 23:37:54 pm »
Не бе, ич не се.....

За споредба само: http://www.zeperfs.com/en/duel3694-6967.htm

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.