Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 210757 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9502
 • Giulietta QV
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2715 на: Април 16, 2019, 23:50:55 pm »

Отсутен head

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 69
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2716 на: Април 17, 2019, 07:15:37 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
2000 евра поскапо од промотивниот модел а со исто ниво на опрема.
Разликата е во моторите, 1.4 мпи наспроти 1.0 т, и во тоа што има црни алу бандажи

Sent from my Huawei P20 using Tapatalk


Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4193
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2717 на: Април 17, 2019, 07:31:37 am »
Фала курцу се опаметија и нудат нормален мотор. Добра цена!

Отсутен MeanMachine

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2718 на: Април 17, 2019, 07:52:51 am »
Дали некој има инфо кога Renault планираат да дадат некаков попуст/кампања за Megane. Повеќе од 1 година немаат ама баш никаков попуст, поврзан со тој модел.
А како што сум информиран за цените, тие се истите од ценовникот прикачен на страницата (16990 евра за атмосферец 1.6 со нула опрема) :D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45393
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2719 на: Април 17, 2019, 08:00:51 am »
Цеед турбо и корола турбо моментално на акција.

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4055
 • The Spartan General
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2720 на: Април 17, 2019, 09:05:24 am »
Има и од новиот Фокус 1.0 Екобууст за тие пари.
https://ford.mk/avtomobil-na-godinata-noviot-ford-focus
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2060
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2721 на: Април 17, 2019, 09:27:40 am »
Сигурно е екобуст? зошто основен модел доаѓа со

1.5 TiVCT (123KС) М6

Плус ценовникот им е хаос
« Последно менување: Април 17, 2019, 09:32:53 am Skywalker »
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Присутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4055
 • The Spartan General
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2722 на: Април 17, 2019, 10:30:44 am »
Сигурно е екобуст? зошто основен модел доаѓа со

1.5 TiVCT (123KС) М6

Плус ценовникот им е хаос

Претпоставив дека е ЕкоБоост. Не ни знаев дека сеуште го имаат тој Атмо-моторот. Најверојатно е тој....
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2901
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2723 на: Април 17, 2019, 11:05:18 am »
 Атмо е моторот во Фокусот во кампањата.

Присутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4055
 • The Spartan General
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2724 на: Април 17, 2019, 11:12:19 am »
Атмо е моторот во Фокусот во кампањата.

Ништо од понудата тогаш. Само турбо бензин.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 695
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2725 на: Април 23, 2019, 13:12:52 pm »
Не знам дали е за тука муабетов, ама по повод новиот Ford Store, се шупка дека МиДа го изгубила и ФОрд

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9546
 • Архитект
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2726 на: Април 23, 2019, 13:22:16 pm »
Затоа Симпо таму се префрли.....

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24473
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2727 на: Април 23, 2019, 13:29:46 pm »
Не знам дали е за тука муабетов, ама по повод новиот Ford Store, се шупка дека МиДа го изгубила и ФОрд
За да не се шират гласини и рекла-казала муабети:

Ми Да одамна е во доминантна (но не целосна) сопственост на израелски Гранд Моторс. Фирмата која го работи Ford со години се вика Ми Да Гранд Моторс.

Објектот се планира веќе неколку години. Најголемата причина за селење е непрактичноста на тековната локација и надраснатите можности на објектот.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 695
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2728 на: Април 23, 2019, 13:38:21 pm »
Симпо се пресели во Volvo

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9546
 • Архитект
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #2729 на: Април 23, 2019, 13:43:45 pm »
Не знам дали е за тука муабетов, ама по повод новиот Ford Store, се шупка дека МиДа го изгубила и ФОрд
За да не се шират гласини и рекла-казала муабети:

Ми Да одамна е во доминантна (но не целосна) сопственост на израелски Гранд Моторс. Фирмата која го работи Ford со години се вика Ми Да Гранд Моторс.

Објектот се планира веќе неколку години. Најголемата причина за селење е непрактичноста на тековната локација и надраснатите можности на објектот.

Какво станбено зградиче ќе се напрај таму. Остај ти другите муабети.
:D