Автор Тема: Hyundai  (Прочитано 142489 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4301
Одг: Hyundai
« Одговори #2190 на: Јануари 17, 2020, 11:40:49 am »
Хјундаи има поголеми бројки на продажба за 2018 во Европа за разлика од Киа. Изгледа дека се погрди.

https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/hyundai/i30/hcllc.html мх мх мх мх мх

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3003
Одг: Hyundai
« Одговори #2191 на: Јануари 17, 2020, 11:49:32 am »
Од надвор Сид ми е погрд од i30.

За внатре, шалтаблата ми е чудна кај Сидот, но дефинитивно ми изгледа како со поквалитетни материјали да е изработена.

Отсутен head

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 83
Одг: Hyundai
« Одговори #2192 на: Јануари 17, 2020, 11:52:20 am »
А во Македонија за прв пат ќе имаат соодветен застапник, жалосно е што со моделите се жали боже. Во моментов Киа (како истата кола) ги нуди истите коли со поубав изглед и со 2 години повеќе гаранција. А мислам дека и со цена се некое евро поефтини.

Во Кореа аутотрејд Туксонот со исто ниво на опрема како и кај Спортажот беше 4000 еур поскап ( Цена од каталог ) . Премногу голема разлика за возила кои во најголем дел се исти .

Ќе видиме Ми-да што ќе направи во овој поглед ...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24720
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Hyundai
« Одговори #2193 на: Јануари 17, 2020, 17:59:21 pm »
Чисто за муабет, мене ова ми изгледа одлично.


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19852
Hyundai
« Одговори #2194 на: Јануари 17, 2020, 19:20:06 pm »
Тоутали! Во живо изгледа супер!
И i30 Fastback изгледа ептен солидно.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45763
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Hyundai
« Одговори #2195 на: Јануари 17, 2020, 19:22:54 pm »
Тоутали! Во живо изгледа супер!
И i30 Fastback изгледа ептен солидно.
А да и тоа има логика, кај нас го немаше.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24720
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Hyundai
« Одговори #2196 на: Јануари 17, 2020, 19:54:46 pm »
Тоутали! Во живо изгледа супер!
И i30 Fastback изгледа ептен солидно.

И тоа ова е i30 N-Line, не е ни i30 N.

А да и тоа има логика, кај нас го немаше.

Уште го нема.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45763
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Hyundai
« Одговори #2197 на: Јануари 17, 2020, 20:01:58 pm »
Штета...
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19068
Одг: Hyundai
« Одговори #2198 на: Јануари 18, 2020, 14:17:48 pm »
Kога ќе купам Мустанг, сакам една  фул опремена Елантра како дејли драјвер... ако Астрата ми скапе дотогаш.  ;D