Автор Тема: Играчка конзола?  (Прочитано 40021 пати)

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1353
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #210 на: Ноември 18, 2019, 17:04:23 pm »
Помош за креирање акаунд за PS4. Некои викаат Бугарија да одберам, некои Америка.

@marjanot @Banzai  Видов по темиве дека сте збореле нешто за тоа.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9807
 • Giulietta QV
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #211 на: Ноември 18, 2019, 17:15:41 pm »
Јас одбрав и користам UK зошто имаат картички во разни вредности

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1106
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #212 на: Ноември 18, 2019, 17:25:40 pm »
 Us account, Alaska. 4  се користат веќе 3 години. Има скоро секогаш игри на попуст
Се купуваат gift cards има од 5,10, 20, 50 долари. Наједнпставно е.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9998
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #213 на: Ноември 18, 2019, 17:30:56 pm »
Јас одбрав и користам UK зошто имаат картички во разни вредности

И јас исто. Тогаш и фунтата беше слаба па беше поефтино. Не знам сега како се цените на УК стор во однос на УС стор.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Ivoo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 108
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #214 на: Ноември 18, 2019, 19:54:43 pm »
Едно прашање. Денес со радости ја зедов Gran Turismo Sport за PS4, редам цдто, има апдејт што треба да се спушти од преку 50ГБ. Како да го симнам, ако на магента имам не знам точно, ама околу 20тина гб месечно интернет?Без апдејтот, ништо не можеш да играш од играта, освен Arcade.

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1353
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #215 на: Ноември 19, 2019, 00:55:30 am »
Чекај крај на месец па прави апдејт.

Иначе креирав user со Америка Аљаска ама картичката не ми ја прифаќа.

Што внесовте за State, Zip i postal?

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk


Отсутен negoznam

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 516
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #216 на: Ноември 19, 2019, 01:23:33 am »
Едно прашање. Денес со радости ја зедов Gran Turismo Sport за PS4, редам цдто, има апдејт што треба да се спушти од преку 50ГБ. Како да го симнам, ако на магента имам не знам точно, ама околу 20тина гб месечно интернет?Без апдејтот, ништо не можеш да играш од играта, освен Arcade.
За домашен интернет се работи? Пошто Магента С има лимит од 100ГБ, појаките пакети се "неограничени" т.е. или 500ГБ или 1ТБ.
Чекај крај на месец па прави апдејт.

Иначе креирав user со Америка Аљаска ама картичката не ми ја прифаќа.

Што внесовте за State, Zip i postal?

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
На Сони не можеш директно со македонска картица. Мора да купиш gift card од ebay, amazon, g2a.com, mmoga.com(ја оваа си ја користам) па да ја внесеш на акаунтот. Ако ти е за пс+ има и такви ваучери, само пази за двете картици да одбереш US регион (односно регионот каде што ти е направен акаунтот).

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9998
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #217 на: Ноември 19, 2019, 01:51:15 am »
Јас од тука си купувам:

https://www.cdkeys.com/playstation-network-psn/psn-cards
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1353
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #218 на: Ноември 19, 2019, 10:41:40 am »
Us account, Alaska. 4  се користат веќе 3 години. Има скоро секогаш игри на попуст
Се купуваат gift cards има од 5,10, 20, 50 долари. Наједнпставно е.

Направив со US, од кој сајт купуваш картички?Јас од тука си купувам:

https://www.cdkeys.com/playstation-network-psn/psn-cards

Зошто има картички со различни цени? Должина на период? Зошто на сајтовите не пишува различен период.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9998
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #219 на: Ноември 19, 2019, 10:46:45 am »
Не ти го разбирам прашањето :)

Различни се цените затоа што картичките имаат различна вредност и затоа што се за различни региони (Германија, УК, УСА итн.). Ти треба да си купиш според регионот во кој си се регистрирал, односно УС во твојот случај и ќе си купиш картичка според вредноста на играта која што сакаш да ја купиш или ако сакаш купи си за повеќе пари, па нека ти седат на плеј стејшн акаунтот.

Сега гледам дека на сајтов за УС има само две картички, за ЈуКеј има повеќе избор.
https://www.cdkeys.com/playstation-network-psn/psn-cards?%2Fplaystation-network-psn%2Fpsn-cards=&region=USA
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1106
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #220 на: Ноември 19, 2019, 10:48:37 am »
https://www.g2a.com/category/gift-cards-c6?banner=m4

 Јас од овде ги имам купувано. Купуваш гифт кард, се логираш со акаунтот на конзола, бараш во опцитее redeem codes, го внесваш кодот и ти се активираат кредит на сметка.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1353
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #221 на: Ноември 19, 2019, 11:05:35 am »
https://www.g2a.com/category/gift-cards-c6?banner=m4

 Јас од овде ги имам купувано. Купуваш гифт кард, се логираш со акаунтот на конзола, бараш во опцитее redeem codes, го внесваш кодот и ти се активираат кредит на сметка.

Во самата игра имаше две картички со по 12 цифри кодови, отидов на redeem codes, внесов и ми појави грешка. Веројатно за друга држава се, можеби Бугарија.Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1106
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #222 на: Ноември 19, 2019, 11:08:43 am »
Најверјатно, us na us account mozi samo , uk na uk
....
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1609
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #223 на: Мај 13, 2020, 15:37:05 pm »
Дечки да не знаете каде да барам уште еден контролер и тоа другото со џоистик на него за Nintendo Wii, или пак да не продава некој од форумов.

Отсутен atimofejev

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 28
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #224 на: Мај 13, 2020, 16:21:11 pm »