Автор Тема: Играчка конзола?  (Прочитано 39315 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9901
 • Архитект
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #195 на: Јануари 01, 2019, 21:13:04 pm »
PS4 џојстик на андроид Сони?

Преку блутут би требало да е доста едноставно.


Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2680
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #196 на: Јануари 01, 2019, 21:51:19 pm »
Ne se na sony najverojatno toa e problemot ednas go konektirav edniot no neznam kako i posle nekoe azuriranje na televizorot i nemozam ni nego

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17344
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #197 на: Јануари 09, 2019, 16:21:58 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #198 на: Јануари 09, 2019, 16:57:40 pm »
Има некој што може да ми раскаже прикаска за Nintendo Wii како да го оспособам за пиратерија и да шикам игрици дали режени на двд-а дали од УСБ драјв?
Секој совет е добредојден :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2830
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #199 на: Јануари 11, 2019, 07:43:33 am »
Decki sto mislite za ova? Vredi za parite?
https://www.galerija.com.mk/kupi/ps/

И јас му се острев, ама како читам и гледам ривјуа, полека се откажувам.

Да беше 50тина еура..
;D

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 843
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #200 на: Јануари 11, 2019, 13:04:35 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Кои цареви. Го фураа на преднарачка за "специјална" цена од 100Е, и сега кога не се продава, ајде на 60Е.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10010
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #201 на: Јануари 11, 2019, 13:22:13 pm »
И во Бугарија исто е, беше 100 сега е 60 евра :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2830
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #202 на: Јануари 11, 2019, 14:10:15 pm »
Da imase crash racing moze i ke vredese, vaka max 30 eur  ;D

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10010
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #203 на: Јануари 11, 2019, 14:13:49 pm »
Само ја буткате цената, маме му ебавте на Сони ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2735
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #204 на: Јануари 13, 2019, 16:25:14 pm »
Decki sto mislite za ova? Vredi za parite?
https://www.galerija.com.mk/kupi/ps/

И јас му се острев, ама како читам и гледам ривјуа, полека се откажувам.

Да беше 50тина еура..
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..) ;D

Си нарачав Нинтендо Класик.

Многу негативни ревјуа за Сонито се изнагледав / изначитав.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен plockaMK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 82
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #205 на: Ноември 01, 2019, 13:07:28 pm »
Decki sto mislite za ova? Vredi za parite?
https://www.galerija.com.mk/kupi/ps/

И јас му се острев, ама како читам и гледам ривјуа, полека се откажувам.

Да беше 50тина еура..
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..) ;D

Си нарачав Нинтендо Класик.

Многу негативни ревјуа за Сонито се изнагледав / изначитав.

Дечки да не знаете каде може да се најде ново Сони Класик. Пола Скопје го свртев и не можев да најдам.
Aко не најдам ќе мора да купам пс4 и да давам 15000 денари


Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 671
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #206 на: Ноември 01, 2019, 13:59:30 pm »
Decki sto mislite za ova? Vredi za parite?
https://www.galerija.com.mk/kupi/ps/

И јас му се острев, ама како читам и гледам ривјуа, полека се откажувам.

Да беше 50тина еура..
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..) ;D

Си нарачав Нинтендо Класик.

Многу негативни ревјуа за Сонито се изнагледав / изначитав.

Дечки да не знаете каде може да се најде ново Сони Класик. Пола Скопје го свртев и не можев да најдам.
Aко не најдам ќе мора да купам пс4 и да давам 15000 денариСони Класик само ако сакаш да играш игрици како на Нинтендо од 500 денари порано што купувавме. Јас земав ПС4-ка летоска, нонстоп има распродажби на игри. Додатно крај на 2020-та излегува 5-ка, ако ти се чека можеш да си собереш пари и за тоа.

Отсутен plockaMK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 82
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #207 на: Ноември 01, 2019, 19:24:34 pm »
Decki sto mislite za ova? Vredi za parite?
https://www.galerija.com.mk/kupi/ps/

И јас му се острев, ама како читам и гледам ривјуа, полека се откажувам.

Да беше 50тина еура..
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..) ;D

Си нарачав Нинтендо Класик.

Многу негативни ревјуа за Сонито се изнагледав / изначитав.

Дечки да не знаете каде може да се најде ново Сони Класик. Пола Скопје го свртев и не можев да најдам.
Aко не најдам ќе мора да купам пс4 и да давам 15000 денариСони Класик само ако сакаш да играш игрици како на Нинтендо од 500 денари порано што купувавме. Јас земав ПС4-ка летоска, нонстоп има распродажби на игри. Додатно крај на 2020-та излегува 5-ка, ако ти се чека можеш да си собереш пари и за тоа.
За подарок ми е. Ништо повеќе
А јас имам земено пред неколку месеци PS4. Рано е за PS5 . Јас дури се мислам да го заменам моево за PS4 PRO бидејќи сега до недела ептен се намалени по 19000 ден се, па да го продадам моево после.
Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 843
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #208 на: Ноември 01, 2019, 22:45:43 pm »
Јас дури се мислам да го заменам моево за PS4 PRO бидејќи сега до недела ептен се намалени по 19000 ден се, па да го продадам моево после.

Имаш дисплеј со HDR? Имаш HDR игри? Евентуално планираш да играш HDR?

Во спротивно, зошто Pro?

Отсутен stef_stef

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 303
Одг: Играчка конзола?
« Одговори #209 на: Ноември 01, 2019, 23:43:39 pm »
Јас дури се мислам да го заменам моево за PS4 PRO бидејќи сега до недела ептен се намалени по 19000 ден се, па да го продадам моево после.

Имаш дисплеј со HDR? Имаш HDR игри? Евентуално планираш да играш HDR?

Во спротивно, зошто Pro?

60 фрејма фулл хд во сите игри. Доволно е по мене