Автор Тема: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100  (Прочитано 72487 пати)

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2932
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #555 на: Јануари 06, 2019, 12:11:01 pm »
Со комбинација на енџал ајс 😁


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8876
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #556 на: Јануари 06, 2019, 18:35:18 pm »
Никако!
Истиот дечко продава и Irmscher штопови ама не.


Може од фабрички затемнетите штопови или благо затемнување на постоечките.

Инаку мој фаворит се Lexmaul штопови, али скупо. :)Ладничко во Битолава  :-X
Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8876
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #557 на: Јануари 28, 2019, 01:26:59 am »
Ја скршивме 200 ката  :)


Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 619
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #558 на: Јануари 28, 2019, 08:28:10 am »
Најмалку уште толку, само здравје
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1576
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #559 на: Јануари 28, 2019, 13:07:31 pm »
Ubava brojka uste mnogu bezgrizni kilometri da pomines

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk


Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8876
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #560 на: Март 17, 2019, 20:09:55 pm »
Убавото време денес искористено за монтирање на летен сет, малку миење и некое сличе.

To be continued...

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1248
 • Велешанче
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #561 на: Март 17, 2019, 20:38:03 pm »
Со браникот до каде е работата ? :)
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8876
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #562 на: Март 17, 2019, 20:42:50 pm »
 Не е чепнат, има доста работа на него. Треба да се средат некои пукнатини, држачи некои се скинати и фарбан е со спреј  ;D ;D
Ама бертоне е па затоа би се замарал само да се најде време  :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4178
 • хаУс мајстор
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #563 на: Март 17, 2019, 21:15:34 pm »
Ракун, толку бандажи оправи, срамота твоите вакви... ;D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2470
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #564 на: Март 17, 2019, 21:37:51 pm »
Ќе ти ги зимам, па до-тука бива..
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8876
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #565 на: Март 18, 2019, 04:06:04 am »
Ракун, толку бандажи оправи, срамота твоите вакви... ;D

Само тој на првата слика е оштетен мала работа, другите се стакло. Јебига, не вреди за толку малку да ги префарбувам сите.


Ќе ти ги зимам, па до-тука бива..

Да си клам јас сигурносни штрафови за секој случај  ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24857
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #566 на: Март 18, 2019, 06:35:37 am »
Пазена, мазена. Ракун, остај ги хејтерите. :)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8876
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #567 на: Мај 29, 2019, 02:05:26 am »
Километража 203 500км.
Направен голем сервис.
Променет ребраст каиш и затегач, линиски каиш, водна пумпа, термостат, антифриз.

Делови набавени од @Prcot со одличен попуст. Благодарност и препорака!


Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8876
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #568 на: Јануари 06, 2020, 18:27:31 pm »
Направен мал сервис на километража нешто над 207000 км.

-Масло PENNASOL LIGHTRUN 2000 10W-40
-Маслен филтер MANNСе тркаламе на зимски сет Опел 15“ со Petlas гуми.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8876
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100
« Одговори #569 на: Јануари 12, 2020, 05:50:37 am »