Автор Тема: Opel Astra G 1.6 8v - Edition 100  (Прочитано 72189 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45956
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #15 на: Мај 11, 2011, 20:26:49 pm »
Слики! Слики! СЛИКИ!!! Јасно дека ББС се бара!
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 669
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #16 на: Мај 11, 2011, 20:47:25 pm »
Честито бандаши, со здравје да си ги вртиш.

Добар избор. :)
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8874
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #17 на: Мај 11, 2011, 22:11:44 pm »
Осмица брат каде кај низовци ???
Видов на Ибеј некако скапо ми гледаат  :P
Инаку не се ставени на кола сеуште, немам гуми  :-\
Се надевам неделава дека ке снабдам гуми па ке ги монтирам...  
Инаку кај сите да ви се враќаат по кефот  ;)
« Последно менување: Мај 11, 2011, 22:29:39 pm Rakun4e »

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9679
 • Архитект
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #18 на: Мај 11, 2011, 22:39:30 pm »
Осмица брат каде кај низовци ???
Видов на Ибеј некако скапо ми гледаат  :P
Инаку не се ставени на кола сеуште, немам гуми  :-\
Се надевам неделава дека ке снабдам гуми па ке ги монтирам... 
Инаку кај сите да ви се враќаат по кефот  ;)

Низовци знајш кај имат плац? Пред кривината за Пелистер, десно кај шо има многу коли и камиони му е плацот. Карши тоа има една хала и пред неа една приколица од камион мислам. Во приколицата има бандажи колку ти душа сака, а внатре во халата имаш од пиле млеко. Влези прашај, ако немат таму прашај дали можи да ти набават од тетове, имаат врски тие таму и во струга. Прашај ги види шо ќе напрајш, па пиши. Поз

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1277
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #19 на: Мај 11, 2011, 22:41:04 pm »

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9679
 • Архитект
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #20 на: Мај 11, 2011, 23:34:42 pm »
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=5V3H0x4BUzM=&type=&new=&file=uxYFy7VMG7ObgS155d6dig==&q=mBoFQF96u/SWJBfqR8dpCIlIDT1AMM%20Fw0xdsOz3GUaLiRPFOd3H9Mi/ugdrtaWV92XIUDxjVvOYGgVAX3q79LsGpT%20WN8pK

види го овај огласов, типов е од Битола и гледам многу огласи од него

Еми Јове - панкеро. Како не го знајш, само бандажи - гуми носи од грција ги влечка. Барај го и него ама после 16ч, пред то клеца не е слободен :D :D :D

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8874
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #21 на: Мај 11, 2011, 23:49:05 pm »
Абе осмица да ми си жив и здрав знам кај им е плацот ама скроз заборајв за магацинот нивни...
Имам едно другарче се знае таму ке прашаме ке видиме....
А овај Јове е кај се наоѓа ? Секој ден се мислам да го побарам, ама слабо со време...
Фала на инфо... ;)


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9679
 • Архитект
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #22 на: Мај 11, 2011, 23:59:02 pm »
Абе осмица да ми си жив и здрав знам кај им е плацот ама скроз заборајв за магацинот нивни...
Имам едно другарче се знае таму ке прашаме ке видиме....
А овај Јове е кај се наоѓа ? Секој ден се мислам да го побарам, ама слабо со време...
Фала на инфо... ;)Незнам кај се наоѓа, мислам никаде :D :D Барај го на тел, кажи му шо мака имаш и ќе ти кажи тој. Само ти кажав после 4 -5 барај го. Или пак помини до кај Нојко кажи му дека јас те пратив (Никодинов), тој обично ги знај сите ДУПКИ и извори во битола.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10652
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #23 на: Мај 12, 2011, 11:42:36 am »
Предлог и совет, стави метални ѕивани на бандажот, и офарбај ги бели :)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19218
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #24 на: Мај 12, 2011, 11:55:34 am »
Pred nekoj den smeneti plocki na zadnite trkala...Eve i nekoja slika od bandazite
BBS 6.5J x 15  et33
Nekoj da ima idea kaj da im najdam kapacina ? ::)
Ocekuvam komentari... Pozdrav ;)

Ubav bandaz.
OPEL univerzalni kapacinja za bandazi imas kaj Fatih vo TOP SPORT tuning,prodavnicata vo centar sto e vo blizina na Josip Broz skoloto , na kjosot od glavnata ulica.

Fatih
070 231 459

200 denara komplet...plasticni.
Ne se kojznae sto ali ke zavrsat rabota privremeno.
« Последно менување: Мај 12, 2011, 11:57:48 am Stratro »

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8874
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #25 на: Мај 12, 2011, 13:56:51 pm »
Фала Stratro на информацијата... за пластични лесно се наоѓаат...
Инаку за бандажите треба вакви

http://farm6.static.flickr.com/5297/5406726234_7aabe1baa7.jpg

« Последно менување: Април 24, 2012, 04:36:09 am Rakun4e »

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5104
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #26 на: Мај 12, 2011, 21:57:00 pm »
nemoj da si zel od tie od top sport mnogu se smesni

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11757
 • Пудингот на шоферството
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #27 на: Мај 13, 2011, 01:19:24 am »
Абе осмица да ми си жив и здрав знам кај им е плацот ама скроз заборајв за магацинот нивни...
Имам едно другарче се знае таму ке прашаме ке видиме....
А овај Јове е кај се наоѓа ? Секој ден се мислам да го побарам, ама слабо со време...
Фала на инфо... ;)


Панкерот можиш да го најдиш или во Триангл или погоре во Зевс...вози темно гри Опел Кадет Караван...али за полесно барај го на мобилен,или како што ти кажа ОСМИЦА,оди кај Низовци,довлеџик,после мостот лево првата хала е нивна,побарај го Сенат(Кичо)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8874
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #28 на: Мај 13, 2011, 03:00:57 am »
Имам другарче шо се знај со низовци, конкретно со Кичо. Па ке видиме со ке напрајме...
Дај боже да најдиме... Фала на информациите уште еднаш...

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8874
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra G Black
« Одговори #29 на: Јуни 09, 2011, 04:25:50 am »
Сегашните BBS RZ бандажи...
Само што моите немаат капачки..  :)


http://carphotos.cardomain.com/ride_images/3/2577/3021/31441510018_large.jpg

Или стандард Опел бандажи ?
Инаку BBS RZ бандажите се стандардни од VW Corrado G60
Имам некоја прифатлива понуда па да прашам за совет... Дали да си ги дам BBS-ките за стандардни или не ???

« Последно менување: Април 24, 2012, 04:36:40 am Rakun4e »