Автор Тема: Фејк Тјунинг!  (Прочитано 158085 пати)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3256
 • Samo VW je auto!
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1980 на: Септември 25, 2017, 08:50:24 am »
Колаж од детето што останал.
GTI je zmaj

Присутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3218
 • The Spartan General
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1981 на: Октомври 10, 2017, 11:07:01 am »
Ја утнал лилјаковата. Светлосина, лилјакова, црвена.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1638
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1982 на: Октомври 23, 2017, 13:33:21 pm »
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9005
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1983 на: Октомври 23, 2017, 13:46:00 pm »
Кој е малиот дефект, неонката на еден бандаж не свети? ;D

Отсутен vladic3110

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 896
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1984 на: Октомври 23, 2017, 15:05:49 pm »
Бојата дефеК е нешто.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3355
 • хаУс мајстор
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1985 на: Октомври 28, 2017, 23:27:48 pm »
Црна мамба.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk

Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15182
 • Keep it 100
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1986 на: Ноември 11, 2017, 17:29:56 pm »


Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9005
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1987 на: Ноември 11, 2017, 18:28:21 pm »
А "M Power" решетките на крилата? ;D

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15182
 • Keep it 100
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1988 на: Ноември 11, 2017, 19:23:27 pm »
Најдоброто од сите Германци :D

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4569
 • ~ Full of soul ~
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1989 на: Ноември 17, 2017, 15:18:21 pm »
I posle ///M znakcinja bile fake :D
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3355
 • хаУс мајстор
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1990 на: Ноември 17, 2017, 15:33:54 pm »
Ко од пластелин праено.  Она саќено на браникон му фали пчелка да стави.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5749
 • Пичлеме
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1991 на: Јануари 20, 2018, 18:17:15 pm »


Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13678
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1992 на: Јануари 22, 2018, 17:42:25 pm »
"Don't touch my Corsa."

Зашо, тетанус се фаќа од ’рѓата?

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 700
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1993 на: Јануари 27, 2018, 22:55:18 pm »


Need for Speed Underground
Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8779
 • Giulietta QV
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #1994 на: Март 29, 2018, 13:00:22 pm »
ауспухот е десно кај што дими, она на средина... :'(