Автор Тема: Аудиo опрема  (Прочитано 183777 пати)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5635
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1410 на: Септември 09, 2020, 19:30:23 pm »
Се додека не наредиш едно врз друго два дека, тјунер, појачало, екилајзер, едно чудо диск плеери и грамофон најгоре, ништо ;D ;D ;D

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3042
 • Жгл' б гл'б
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1411 на: Септември 09, 2020, 19:39:00 pm »
Можев и тоа, ама кој жив ќе брише толку прашина после...
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 382
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1412 на: Септември 10, 2020, 01:16:48 am »
Се додека не наредиш едно врз друго два дека, тјунер, појачало, екилајзер, едно чудо диск плеери и грамофон најгоре, ништо ;D ;D ;D

Вака нешто, само грамофон ми фали!


Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3042
 • Жгл' б гл'б
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1413 на: Септември 10, 2020, 01:38:07 am »
Продавам компакт дискови, од 5-15 еура, зависно од квалитетот на албумот.
Има свашта од Nick Cave до Sonic Youth :))))
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18133
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1414 на: Септември 10, 2020, 10:52:56 am »
Можев и тоа, ама кој жив ќе брише толку прашина после...

Можеше и немаше да си блиску до тоа што моментално го имаш :D

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3703
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1415 на: Јануари 15, 2021, 15:08:42 pm »
Мислење за infinity reference 31i звучки?

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18133
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1416 на: Јануари 15, 2021, 16:07:36 pm »
Мене ми личат прастаро и не би ги ни размислувал. Цена?

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3703
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1417 на: Јануари 15, 2021, 20:51:09 pm »
100 evropski se, momentalno imam isto prastari elac el 61s. Sakam da napravam nekoj upgrade so dosta ogranicen budzet :)
Ajde nekoj predlog daj ako ne
Dynaco A25? Isto prastar ama gledam deka dosta popularen e

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk


Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3042
 • Жгл' б гл'б
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1418 на: Јануари 15, 2021, 21:11:48 pm »
Тркни до Zec, има постари модели еден куп што магично слетаа од 12.000 на 9.000 и слично...

И дај 2-3 бона плус, не си играј играчки. :)

Има еден доста интересен бренд, на пример, што е далеку поефтин од извиканите имиња, а е прав оѓин за парите.
Eltax.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3703
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1419 на: Јануари 15, 2021, 23:40:24 pm »
Имам кај моите eltax, не би рекол дека е незнам што. Културен е но само толку

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3042
 • Жгл' б гл'б
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1420 на: Јануари 15, 2021, 23:53:47 pm »
Па, не е не знам што... Тоа е доста квалитетен бренд, а ефтин. :)

Сув пример: JBL во истите размери чини 3 пати повеќе.

Инфинити не би ни гледал, искрено, ако можам да купам нови од Eltax
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3703
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1421 на: Јануари 19, 2021, 16:48:38 pm »
Се подновив со Mordaunt Short Avant 902i, изненадувачки звук за така мала кутија.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3042
 • Жгл' б гл'б
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1422 на: Февруари 22, 2021, 01:07:16 am »
Најобјективниот момак на интернетот и пошироко.

Звучна карта до 100-150 евра е (сосема нормално) многу популарна тема/прашање.

Слушајте го малиов. :)

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1423 на: Февруари 28, 2021, 18:18:31 pm »
Здраво дечки,

Мислење за Skytronic SHFT52B звучници?
https://www.tronios.com/shft52b-tower-set-6-5-black/

Како излезни звучници од телевизор, појачани преку Sony систем?