Автор Тема: Аудиo опрема  (Прочитано 159657 пати)

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1350 на: Март 21, 2019, 18:16:43 pm »
Ок, не очекував да биде толку евтин 150-200 ден.( Анхоч ). Дали е квалитетен? Дали има поквалитетен или нема да приметам разлика?
Секако ти е од ТВ, изворот на аудио сигналот не е добар, така да, нема да имаш губиток, а во секој случај ќе биде подобро од звукот од телевизорот :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1351 на: Март 21, 2019, 18:36:41 pm »
Каков губиток на оптика? Или ради или заебава. Ако ради, ради беспрекорно. Ако заебава - нов каблел што ради.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен goki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 162
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1352 на: Март 21, 2019, 18:37:57 pm »
Добро. Фала на одговорите.
"Every time I press one of these black controls, labelled in black on a black background, a little black light lights up black to let me know I've done it."

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1353 на: Април 16, 2019, 11:32:19 am »
Дечки помош!

Каде можам да најдам ваков интегралец?  Се води како Audio power driver. За Marantz појачало е.

Благодарам

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5408
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1354 на: Април 16, 2019, 11:34:03 am »
Скопјанка доле во пролаз гац електроника, во капиштец трговскиот логинг електроникс, јави се да не шпарташ

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1355 на: Април 16, 2019, 11:56:54 am »
Скопјанка доле во пролаз гац електроника, во капиштец трговскиот логинг електроникс, јави се да не шпарташ
Фала многу!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10012
 • Архитект
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1356 на: Април 16, 2019, 12:09:57 pm »
Алфа Електроникс - Битола
Ќе ти пратат по карго.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1357 на: Април 16, 2019, 12:38:16 pm »
Алфа Електроникс - Битола
Ќе ти пратат по карго.
Фала, пробав сега и таму, нема.
Постар интегралец, ќе пробам од интернет да го порачам.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен momak_31

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 124
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1358 на: Април 16, 2019, 13:19:03 pm »
Дечки помош!

Каде можам да најдам ваков интегралец?  Се води како Audio power driver. За Marantz појачало е.

Благодарам(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-G935F using TapatalkBT Elektronik
Karsi olimpiski po ulickite, kaj old school
Sum naogjal vakvi i slicni raboti sto nikade gi nenalo


Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1359 на: Април 16, 2019, 13:24:47 pm »
Дечки помош!

Каде можам да најдам ваков интегралец?  Се води како Audio power driver. За Marantz појачало е.

Благодарам(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-G935F using TapatalkBT Elektronik
Karsi olimpiski po ulickite, kaj old school
Sum naogjal vakvi i slicni raboti sto nikade gi nenalo
Фала, веќе порачав од littlediode.com. ама убаво е да се знае каде има ситници :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 434
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1360 на: Април 29, 2019, 22:36:43 pm »
Стигна вчера, за помалку од 2 недели. Функционира и со Bluetooth и со оптички кабел, само излезот преку 3,5мм е страшно слаб. Немав 2х2 RCA кабел, ќе земам па ќе пишам апдејт.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Go probla li so RCA? Sakam da naracam vakvo...
Апдејт:

Ми стигна новото од истиот продавач, доплатив 3 долари за шипинг, поефтино излезе отколку да го враќам старото назад во Кина.
Новото работи одлично, можам да го препорачам.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20311
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1361 на: Август 27, 2019, 16:35:34 pm »
Џизс..5500$ сите комплет.
Не е многу со оглед на тоа дека сетапов е претеризам со големи задни звучки и два сабвуфери.


Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 311
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1362 на: Август 29, 2019, 00:48:24 am »
Моментална аудио опрема на која слушам:

Yamaha AX900 - стерео појачало
Yamaha AX892 - стерео појачало
Yamaha RX-V659 - сараунд ресивер
Yamaha MDX-596 - мини диск рекордер плеер
Yamaha DVD-S830 - двд плеер
Kenwood DPF-2010 - цд плеер
Kenwood KX-W2030 - дек
Kenwood GE-770B - еквилајзер
Sony BDP-S5500 - блу реј плеер
Jamo 707i - звучници
Jamo Classic8 - звучници
Jamo Classic4 - звучници
Jamo E8SUB2 - активен субвуфер
JBL-E80 - звучници
Magnat 145 856 - активен субвуфер
Magnat Vector Center 13 - центар звучник

Доволно.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20311
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1363 на: Септември 01, 2019, 18:42:36 pm »

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17534
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1364 на: Октомври 23, 2019, 23:39:34 pm »
Каде има изолација да се земе во Скопје?