Автор Тема: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?  (Прочитано 222422 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48007
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2730 на: Август 30, 2020, 11:33:35 am »
Е не.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38715
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2731 на: Август 30, 2020, 12:16:34 pm »
Убаф мајкин, само 10 инчи ти фалat ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2732 на: Август 30, 2020, 12:26:55 pm »
Некако се губи екранот покрај звучките, требало нешто пожестоко.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25948
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2733 на: Август 30, 2020, 12:53:55 pm »
Машала, телевизор на место!

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3674
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2734 на: Август 30, 2020, 12:54:08 pm »
Нема место за поголем.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9938
 • Giulietta QV
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2735 на: Август 30, 2020, 15:23:26 pm »
Нема место.
65-ка штрчи по 3 сантима од страна и ќе требаше да биде послаб. Башка што и 55-кава изгледа големо во дневната и се уште се навикнувам на големината, 65 ќе беше оверкил.

Отсутен Darkovski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1271
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2736 на: Август 30, 2020, 17:42:06 pm »
Panasonic GX820 e svarno tolku dobar? Imal li nekoj iskustvo, zasto go nema vo prodavnicite kaj sto ziveam.
Imav hype za Hisense u7b i u8b gi gledav dvata so fudbal pusteno, uzasen motion handling i preloshi viewing angles. Kako sto gledam se povece raste budzetot, edino panasonicov ima dobri reviews za 500-600 evra


Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20266
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #2737 на: Август 30, 2020, 20:52:27 pm »
Препорака за поевтина 65ка? Најбитно е ВЛАН и можност за бежично поврзување на лаптоп, таблет и слично. Све друго е небитно, и екстра.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25948
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2738 на: Август 30, 2020, 21:03:34 pm »
https://www.neptun.mk/categories/televizori/HITACHI-65-HAK-6150

Не е спектакуларен телевизоров, ама е коректен, а цената (за 65-инчен уред) е одлична. Кујзнае Андроидот како ќе работи, ама за таа цена, ако треба може да се додаде и надворешен андроид бокс.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4920
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2739 на: Септември 18, 2020, 08:16:11 am »
Ова го бива или ептен е буџетарија?

https://www.neptun.mk/categories/televizori/SAMSUNG-UE-55-TU-8072-UXXH

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25948
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #2740 на: Септември 18, 2020, 10:29:11 am »
Не е ептен буџетарија, мислам дека е океј. Ама за истите пари имаш SONY KD 55XG8096, кој миииииииислам дека е подобар.

https://www.neptun.mk/categories/televizori/SONY-KD-55-XG-8096-BAEP