Автор Тема: Мобилни Оператори  (Прочитано 151860 пати)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7262
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1725 на: Октомври 12, 2019, 19:08:41 pm »
Немој да префрлуваш личен број преку фирма да ти плаќа, имај си посебен.
Нема да те прислушува, нема да те дрибла си разговарал со тој број..


Како ќе го прислушува фирмата ако користи број од Телеком оператор на име на фирма?

Нема везе што е од Телеком, али се прави!
Како се прави точно незнам.

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 587
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1726 на: Октомври 12, 2019, 19:25:00 pm »
Немој да префрлуваш личен број преку фирма да ти плаќа, имај си посебен.
Нема да те прислушува, нема да те дрибла си разговарал со тој број..


Како ќе го прислушува фирмата ако користи број од Телеком оператор на име на фирма?

Нема везе што е од Телеком, али се прави!
Како се прави точно незнам.

Општо зборам, фирмата плаќа за бројот и ја користи мрежата на било кој телеком оператор, како што ти можеш да си земеш приватен број. Не може операторот да и даде на фирмата сопственик на бројот опција дали сакате да го преслушувате вработениот, барем не легално.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3973
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1727 на: Октомври 12, 2019, 20:20:12 pm »
С.М. се збори дека знае како, ама не кажува.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14320
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1728 на: Февруари 05, 2020, 08:24:17 am »
Дали некој од вас наскоро ќе обновува или ќе се префрла на некој од овие пакети на Телеком?

3 Max, 2 Max, Call & Surf, Office Complete, Optic и MaxADSL пакетите

Сакам да го купам лаптопов но не сакам да заглавам некој во долгорочен договор ако нема план сам да се заглави.

https://www.telekom.mk/pc-device-details.nspx?product=2366&productName=Lenovo%20S540-14API%20AMD%20Ryzen%203%203200U/8GB/256GB%20SSD

Ако некој планира, пишете ми ПП со цената која би сакале да ја добиете во кеш (денари или евра по избор) под претпоставка дека вие го земате лаптопот со "бонус" буџетот кој го доделува Телеком за обнова/нов корисник.
« Последно менување: Февруари 07, 2020, 21:25:28 pm MartinAlfista »

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3973
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1729 на: Февруари 05, 2020, 09:39:38 am »
Дали некој од вас наскоро ќе обновува или ќе се префрла на некој од овие пакети на Телеком?

3 Max, 2 Max, Call & Surf, Office Complete, Optic и MaxADSL пакетите

Сакам да го купам лаптопов но не сакам да заглавам некој во долгорочен договор ако нема план сам да се заглави.

https://www.telekom.mk/pc-device-details.nspx?product=2366&productName=Lenovo%20S540-14API%20AMD%20Ryzen%203%203200U/8GB/256GB%20SSD

Ако некој планира, пишете ми ПП со цената која би сакале да ја добиете во кеш (денари или евра по избор) под претпоставка дека вие го земате лаптопот со "бонус" буџетот кој го доделува Телеком за обнова/нов корисник.

Сакаш да го купиш за 20.990,00 или сакаш да го купиш за 20.990,00 - 12.000,00 = 8.990,00 ?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46021
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1730 на: Февруари 05, 2020, 09:52:38 am »
Дали некој од вас наскоро ќе обновува или ќе се префрла на некој од овие пакети на Телеком?

3 Max, 2 Max, Call & Surf, Office Complete, Optic и MaxADSL пакетите

Сакам да го купам лаптопов но не сакам да заглавам некој во долгорочен договор ако нема план сам да се заглави.

https://www.telekom.mk/pc-device-details.nspx?product=2366&productName=Lenovo%20S540-14API%20AMD%20Ryzen%203%203200U/8GB/256GB%20SSD

Ако некој планира, пишете ми ПП со цената која би сакале да ја добиете во кеш (денари или евра по избор) под претпоставка дека вие го земате лаптопот со "бонус" буџетот кој го доделува Телеком за обнова/нов корисник.

Сакаш да го купиш за 20.990,00 или сакаш да го купиш за 20.990,00 - 12.000,00 = 8.990,00 ?

Сака да го купи измеѓу.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1367
 • Eбач на батерии :D
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1731 на: Февруари 05, 2020, 10:09:17 am »
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14320
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1732 на: Февруари 05, 2020, 10:48:38 am »
Дали некој од вас наскоро ќе обновува или ќе се префрла на некој од овие пакети на Телеком?

3 Max, 2 Max, Call & Surf, Office Complete, Optic и MaxADSL пакетите

Сакам да го купам лаптопов но не сакам да заглавам некој во долгорочен договор ако нема план сам да се заглави.

https://www.telekom.mk/pc-device-details.nspx?product=2366&productName=Lenovo%20S540-14API%20AMD%20Ryzen%203%203200U/8GB/256GB%20SSD

Ако некој планира, пишете ми ПП со цената која би сакале да ја добиете во кеш (денари или евра по избор) под претпоставка дека вие го земате лаптопот со "бонус" буџетот кој го доделува Телеком за обнова/нов корисник.

Сакаш да го купиш за 20.990,00 или сакаш да го купиш за 20.990,00 - 12.000,00 = 8.990,00 ?


Измеѓу како што кажа Дени, битно ниедна страна да не се осети заебано :)

https://m.anhoch.com/product/599267580/notebook-lenovo-s145-15iil-i3-1005g1-4gb256gbintel-uhd156-fullhddos
Еве ти сличен. Добро, не е баш сличен.  :)

Испитани ми се сите други опции, овој ми одговара најмногу по цена, димензии и хардвер.
Конкретно S145 е најефтиниот од S серијата, додека S540 е најпремиум, најлесниот и со најсалам батерија.

Присутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2928
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1733 на: Февруари 05, 2020, 11:03:42 am »
Не верувам дека некој ќе го понуди под 300€.

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk


Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2132
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1734 на: Февруари 05, 2020, 11:37:48 am »
Да прашаш ти дали е сигурно S540 тој во телеком? На сликата делува како S145.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14320
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1735 на: Февруари 05, 2020, 12:45:50 pm »
Да прашаш ти дали е сигурно S540 тој во телеком? На сликата делува како S145.

Сигурно е тој, прашано :)

Не верувам дека некој ќе го понуди под 300€.

Sent from my BLN-L21 using TapatalkНе ни очекувам. :)

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 186
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1736 на: Февруари 05, 2020, 13:26:22 pm »
Еј а што бидна со Телекабел ил како се викаше што најавуваа дека ќе се трет оператор?
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Temelk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 25
  • 360 Photo,Panorami,Virtual Tours
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1737 на: Февруари 05, 2020, 13:55:15 pm »
Еј а што бидна со Телекабел ил како се викаше што најавуваа дека ќе се трет оператор?
Си биднаа.. https://telekabel.com.mk/mobilna/ :D

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14320
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Мобилни Оператори
« Одговори #1738 на: Февруари 06, 2020, 10:32:04 am »
Дали некој од вас наскоро ќе обновува или ќе се префрла на некој од овие пакети на Телеком?

3 Max, 2 Max, Call & Surf, Office Complete, Optic и MaxADSL пакетите

Сакам да го купам лаптопов но не сакам да заглавам некој во долгорочен договор ако нема план сам да се заглави.

https://www.telekom.mk/pc-device-details.nspx?product=2366&productName=Lenovo%20S540-14API%20AMD%20Ryzen%203%203200U/8GB/256GB%20SSD

Ако некој планира, пишете ми ПП со цената која би сакале да ја добиете во кеш (денари или евра по избор) под претпоставка дека вие го земате лаптопот со "бонус" буџетот кој го доделува Телеком за обнова/нов корисник.

Уште актуелно.
« Последно менување: Февруари 07, 2020, 21:24:24 pm MartinAlfista »