Автор Тема: Се за iPhone и останати i уреди.  (Прочитано 288228 пати)

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2274
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3825 на: Април 16, 2020, 19:21:11 pm »
S10e prices, само што самсунгот има подобра батерија, камера и екран.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9901
 • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3826 на: Април 16, 2020, 20:59:40 pm »
За жал андроид софтвер па уште и од самсунг.

Отсутен DMirceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 177
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3827 на: Април 16, 2020, 22:38:16 pm »
Дечки доколку некој може да помогне
Како најлесно може да се пушти кабел за оптички нет.на веке завршен стан кој не е во градба.
Значи ми треба совет како би поминал кабел во грклан тс.црево каде веке постои инсталација за фиксен тел.која не ја користам.
Станот е на две нивоа ми треба од едниот спрат да пуштам на другиот исклучиво низ црево да не се гледа.
Доколку некој знае или имал сличен проблем.
Good Year

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38161
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3828 на: Април 16, 2020, 22:47:45 pm »
Лесно е, има сајла за провлекување кабли: http://www.alfaelektronik.com.mk/info.php?brojce=35386
Јас имам купено од Меркур ми се чини пред некое време...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3178
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3829 на: Април 17, 2020, 09:17:14 am »
Кај мене па имаа заборавено да пуштат оптички кабел, иако пластично црево имаше, а и крајот во станот беше измалтерисан, па морам да кршам да го најдам кај е :) Јас со сајла за отпушување го протнав кабелот, не знаев дека има вакво нешто. На моменти запињаше ради запците на пластичното црево, па мораше напред назад да се иде, нервозно беше, ама искочи на крај се добро :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9783
 • Giulietta QV
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3830 на: Април 17, 2020, 11:44:22 am »
S10e prices, само што самсунгот има подобра батерија, камера и екран.

За жал андроид софтвер па уште и од самсунг.

за среќа, не станува збор за Ѕ5-ка