Автор Тема: Аудиo опрема  (Прочитано 159673 пати)

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1289
Аудиo опрема
« на: Ноември 29, 2011, 15:52:51 pm »
Е па ајде сите аудиофили на форумов пофалете се на што слушате музика дома, јас веќе 10 години слушам музика на следново

Onkyo TX-DS555Tannoy Profile 638Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #1 на: Ноември 29, 2011, 15:56:35 pm »
Јас веќе 30 години слушам музика на ТОСКА радио.
Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10012
 • Архитект
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #2 на: Ноември 29, 2011, 17:15:42 pm »
Logitech X-230.
Одлични компјутерски звучки. Не би ги менувал никогаш.


Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #3 на: Ноември 29, 2011, 17:32:48 pm »
Мене дома во дневна ми се метка ова,не е кој знае што,но и јас не слушам којзнае колку
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #4 на: Ноември 29, 2011, 17:53:06 pm »

Скромно, али задоволувачки :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #5 на: Ноември 29, 2011, 18:23:32 pm »
За пред PC, Logitech Z523 - сасвим добри звучничиња за нивната големина и моќност.Здравје, во план е едно појачало и пар звучници за пред телевизор.

Отсутен ZEC Electronics

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 101
  • www.zec.mk
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #6 на: Ноември 29, 2011, 19:13:15 pm »
Деан ,секоја цест за танојот, онкиото малце време го поминало, али танојот сум ги имал пред 15 години, и се авион звуцници. јас овака како цоек по техника си слусам музиче на многу звучници, т.е. додека жената ми од дома не ме избрка некој ден, инаку, користам појачала онкѕо, денон, имам еден шервуд и пионеер нов сеа всх921 , мада ке го менувам за лх55 пионеер......и онада и онкио блуреј и двд схервуд - од 12 цм висина , па имам едно 6 пара звучници, едни миражи , едни енерги, мали рогерчиња, варфедалечиња , едни јамо гилит нови студио 608 ......и едно 100м кабли разно разни од оелбах....


е затоа жена ми брава ќе ми смени , кој не е женет, нека причека 5-60 години, да подсозрее....


срдечен и поздрав !!!
ZEC ELECTRONICS

ZASTAPNIK I OVLASTEN SERVIS ZA

PIONEER , JVC , ALPINE  GROUND ZERO, MTX AUDIO ,MAGNAT , MAC AUDIO , BLAUPUNKT , JAMO, ONKYO , LENCO , ION , PIONEER DJ , SHERWOOD , ELTAX , AMERICAN DJ I MN.DRUGI

INFO 02/3110-186

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1488
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #7 на: Ноември 29, 2011, 19:51:50 pm »
На PC ми е поврзано системчето Sony CMT-NEZ5, а збирам пари за вакво нешто:


Не сум фан на ептен гласна музика, ама сум фан на квалитетен звук! :)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #8 на: Ноември 29, 2011, 20:48:18 pm »
На PC ми е поврзано системчето Sony CMT-NEZ5,али воедно а збирам пари за вакво нешто:
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Не сум фан на ептен гласна музика, ама сум фан на квалитетен звук! :)
Ламбаш!
Најубавиот звук,али воедно и најскап  :)
Мислам дека не спаѓаат во HI-FI  засилувачи
Бидеќи не си фан на гласна музика,доволни ке ти бидат и 5вати
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47542
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #9 на: Ноември 29, 2011, 21:02:36 pm »
ЛамПаш...
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20203
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #10 на: Ноември 29, 2011, 21:44:49 pm »
За РС - Logitech S220


За у соба - Kenwood XD-751 (антика, ама уште врши работа)


За уживање - Panasonic Home Cinema
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10012
 • Архитект
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #11 на: Ноември 29, 2011, 21:57:11 pm »
Леле тие s-220 колку убав звук дават. Топ се за во канцеларија ова она.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #12 на: Ноември 29, 2011, 23:43:48 pm »
за 5.1 моментално користам:


Teac powermax 1500 - само декодерот, без звучниците,

 а звучници моментално:


Овие се со активен саб. Задоволувачки, дури може и потајно да се ужива :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bojan j

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2856
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #13 на: Ноември 29, 2011, 23:55:32 pm »
Пред летово слушав на мали звулници од 50 евра за ком ...ама од август наваму само на
Звук боли глава...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47542
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Аудиo опрема
« Одговори #14 на: Ноември 30, 2011, 00:39:51 am »
Си ја цркнав едната AKG слушалка...

Имаку Jamo 165D сателити и 12" сабвуфер. Голем дел е склапано од мене. :)
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.