Автор Тема: Мислење за Honda Jazz  (Прочитано 5814 пати)

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 968
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #120 на: Април 07, 2021, 08:24:55 am »
Тогаш занимацијата моја во слободно време можам да ја споделувам и овде на форумот.  ;D

Отварање очи во секој случај.

Голем плус од мене, слободно објавувај. Би ти препорачал да отвориш една нова тема кај то ќе се објавуваат таквите возила.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49043
 • Махер
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #121 на: Април 07, 2021, 09:00:18 am »
Тема: Такмичење кој поише вратил.

Очекувам над 400.000 да имаат вратено доста возила.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3959
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #122 на: Април 07, 2021, 09:11:16 am »
Џабе маката, 40.000, исто ко да не вратил.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10450
 • Архитект
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #123 на: Април 07, 2021, 12:02:23 pm »
Еве од мене една....

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3883317

207 000км имаше кога ја донесоа.
Сега ја продаваат со 160к км.

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 968
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #124 на: Април 07, 2021, 13:06:32 pm »
Еве од мене една....

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3883317

207 000км имаше кога ја донесоа.
Сега ја продаваат со 160к км.

Ова идниот сопственик да го знае, па да му мавне една кривична, сите пари од препродажба на нос ќе му излезат.

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3732
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #125 на: Април 07, 2021, 16:35:18 pm »
Abeee gotovo,ne edna tri krivicni i ke go osudat plus....

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk


Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15158
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #126 на: Април 07, 2021, 16:37:28 pm »
Еве кола, за океј пари и не прастара.

Километрите не се тие сигурно, нема 4 врати, ама ваљда ќе и се изнавози :)

https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtomobili/Citro%C3%ABn/C2/se-prodava/strumica/strumica-opstina/citroen-c2-benzin-2010-uvezen-od-germanija/3688179

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #127 на: Април 07, 2021, 18:15:15 pm »
Еве од мене една....

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3883317

207 000км имаше кога ја донесоа.
Сега ја продаваат со 160к км.

4 Пати има пишано "CH" Сите знаеме дека едно CH симнува 10.000км, значи реално он само 7000км и вратил на колата. Џабе се мачел за толку малку....
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3319
 • Жгл' б гл'б
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #128 на: Април 07, 2021, 18:59:34 pm »
160k е новото 140k, така да таман е.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1569
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #129 на: Април 07, 2021, 21:19:16 pm »
Стварно, убав предлог да се отвори таква тема каде јавно ќе се кудат таквите продавачи кои враќаат километражи на возила.  :D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12233
 • Пудингот на шоферството
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #130 на: Април 07, 2021, 21:20:31 pm »
Сите враќаат,само кој ќе го "фатиш" на дело. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1569
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #131 на: Април 07, 2021, 21:23:27 pm »
Па тоа де, тие што ќе ги фатиме на дело да се објават јавно. Чисто да си имаме занимација ние.  ;D

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6136
 • Плинаш!!!
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #132 на: Април 07, 2021, 21:25:13 pm »
У задње време по 30-40 иљади враќаат порано знаеа и 100 иљади да вратат. Барем јас таков впечаток имам.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9855
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #133 на: Април 08, 2021, 09:51:35 am »
У задње време по 30-40 иљади враќаат порано знаеа и 100 иљади да вратат. Барем јас таков впечаток имам.

Sent from my Redmi Note 8T using TapatalkПогрешен впечаток имаш.

Сфатија дека сега луѓето можат преку таблица да им ги најдат преварантските работи, па на телефон или на Paint ги чкртаат таблиците или скрос ги вадат.

Оти кога ќе дојдеш на лице место нема да запишеш број на шасија и таблица каква што била да ја провериш.


Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 968
Одг: Мислење за Honda Jazz
« Одговори #134 на: Април 08, 2021, 10:01:17 am »
У задње време по 30-40 иљади враќаат порано знаеа и 100 иљади да вратат. Барем јас таков впечаток имам.

Sent from my Redmi Note 8T using TapatalkПогрешен впечаток имаш.

Сфатија дека сега луѓето можат преку таблица да им ги најдат преварантските работи, па на телефон или на Paint ги чкртаат таблиците или скрос ги вадат.

Оти кога ќе дојдеш на лице место нема да запишеш број на шасија и таблица каква што била да ја провериш.Затоа јас прво што им барам е таблица и број на шасија, и до сега сите ми давале.