Автор Тема: Половен Џип (со исклучок на crossover-и) или Седан над 2014/15 до 13-14К еуро?  (Прочитано 3023 пати)

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54663
  • Махер
Vo 2017ta kolickata vo market za 50e ke ja napunev sea ni so 100e nemozam.... Vi piea simo kolku vredele i kolku vredat sega parite

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk


Да бе мајката, камери секаде изнаставале.

Отсутен onslaught

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
дечки а за вакво нешто мислам дека некој од вас ми беше предложил на претходна страна што мислите?
https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtomobili/mazda/v8/se-prodava/kriva-palanka/mazda-6-2-2-skyactiv-d-150ks-gt-sport-led-vip-auto/3463464

и прашање дали ова пред passat b8 или у никој случај? :D

Отсутен cdyane

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 493
Увек.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Присутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10032
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4353439

Според @vladic3110 и овој не е со сите, 8.500 за 10 години стара кола, а еден другар нова ја купи за 10.500 во 2016та, и тоа фејслифт.

И ај да ја споредиме Королата со оваа и30?
Или мојата за која пред некое време еден ми нудеше 11000

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1462
Мислам дека неколку пати спомна дека ти нуделе 11000 евра. Честитки.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Присутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4913
Нормално дека не е салам.
Честитки,  да си ја чуваш, Дај му линк од темата за мојата, да го пазарам меганот  за 12500 чим се расфла со пари за безвезе.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10032
Мислам дека неколку пати спомна дека ти нуделе 11000 евра. Честитки.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Втор пат, не неколку пати.
И не јади гомна непоканет на трпеза :)

Нормално дека не е салам.
Честитки,  да си ја чуваш, Дај му линк од темата за мојата, да го пазарам меганот  за 12500 чим се расфла со пари за безвезе.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Огласи го, никој не ти брани, но знај дека цените се повисоки од што си замислуваш и не е воопшто битно колку си го купил, битно е колку е сега денес во моментов нов Меган.

Еве ти пример за 2016 Меган
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3972315
« Последно менување: 29 Јануари 2023, 00:05:28 am Mikius »

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1462
Делот со трпезата не би го коментирал. Сепак сите имаме различно ниво на култура.


Во однос на цената, се согласувам дека не треба да се гледа набавната цена, туку треба да се гледаат моменталните пазарни прилики или неприлики.

Јас моето возило го извадив од салон на 06.10.21 и сега не би го продал по цената по која го платив. Би го продал веројатно 5-10 проценти поскапо. Како што мислам дека споменав и претходно, потоа ќе можам да се сликам или да додадам уште 5-8 илјади евра за да купам исто возило од иста класа.

Во секој случај, тешко ни е да сфатиме дека вредноста на парите е изгубена веројатно поради фактот дека примањата сеуште не се зголемуваат. Полека и тоа ќе следи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Присутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10032
Делот со трпезата не би го коментирал. Сепак сите имаме различно ниво на култура.


Во однос на цената, се согласувам дека не треба да се гледа набавната цена, туку треба да се гледаат моменталните пазарни прилики или неприлики.

Јас моето возило го извадив од салон на 06.10.21 и сега не би го продал по цената по која го платив. Би го продал веројатно 5-10 проценти поскапо. Како што мислам дека споменав и претходно, потоа ќе можам да се сликам или да додадам уште 5-8 илјади евра за да купам исто возило од иста класа.

Во секој случај, тешко ни е да сфатиме дека вредноста на парите е изгубена веројатно поради фактот дека примањата сеуште не се зголемуваат. Полека и тоа ќе следи.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ете гледаш, кога сакаш можеш конструктивно да разговараш.

Малку историја за Владич
Меганот2 1.5 дци 2005та во 2013 во Тојота старо за ново за Аурис ми го проценија 7000 евра, а во 2016та го огласив за 5500 (воден од цените на тековните огласи и неколкуте плацеви на кои беа крш до крш) и отиде уште првиот ден за 5.000, така испадна ценкањето а стотина евра плус/минуснемаа никакво значење :) пошто амбиентот беше навистина пријатен и другарски.
Од една страна пазарот диктира цена, но ќе се изненадиш колку е во исто време жеден за сочувани коли со позната историја, добро, ако се сложат коцките на вистинско место во вистинско време :)

Ќе заборавев на главната поента, твојот Меган од 2012 мислам дека може многу лесно да отиде за 7000 евра со оглед на сите околности :) но за 12.500 нема теорија ;D
« Последно менување: 29 Јануари 2023, 00:54:08 am Mikius »