Автор Тема: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9  (Прочитано 8046 пати)

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #150 на: Март 25, 2021, 21:31:21 pm »
Поради големиот интерес за бојата на колата и како прославување на второто перење на возилото, представуваме нова тура слика каде што се гледа нијансата на бојата при вечерно светло.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #151 на: Март 25, 2021, 21:57:52 pm »
Бојата, не да и стои...
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2378
 • Шалабајзер
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #152 на: Март 25, 2021, 21:58:11 pm »
Ауууу LiDar-чево си грмка...


Убава убава, на сонце е уште поубава


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5171
 • хаУс мајстор
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #153 на: Март 25, 2021, 22:05:00 pm »
Ova je slaba so dva aLspuha. na bracedmi I'ma cetiri alspuha I je 260 grafirana kako zmaj ide :D

Убава бојата, бандажите ептен ми лежат на колава.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5949
 • 69
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #154 на: Март 26, 2021, 11:50:23 am »
Старт-Стоп систем дали има колата? За другар прашувам...

:D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5171
 • хаУс мајстор
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #155 на: Март 26, 2021, 12:06:02 pm »
Со Van сте другарчиња? :)
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #156 на: Март 26, 2021, 13:27:44 pm »
Старт-Стоп систем дали има колата? За другар прашувам...

:D

Има име, има. Само збунет сум деновиве од форумов па незнам дали да го користам или да не го користам :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен stavrov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 391
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #157 на: Март 26, 2021, 14:23:06 pm »
Старт-Стоп систем дали има колата? За другар прашувам...

:D

Има име, има. Само збунет сум деновиве од форумов па незнам дали да го користам или да не го користам :D
Гаси тоа ѓубре.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #158 на: Април 07, 2021, 21:03:34 pm »
Денес на 79500км направен сервис во Порше Македонија, сменето е масло, филтер за масло, воздух и полен. Тој за гориво не е сменет зошто истиот е заменет на минатиот сервис на пред околу 18000км.
Следно е затемнување на предните прозори со најсветла фолија, хемиско и полирање со некоја добра заштита за лакот, но првен нека се стабилизира времево и коронава.

Да не биде сувопарен постов еве и едно сликиче
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 719
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #159 на: Април 07, 2021, 22:04:20 pm »
А немаше потреба за промена на филтер за гориво?
На колку км е препорачано?

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #160 на: Април 07, 2021, 23:20:53 pm »
А немаше потреба за промена на филтер за гориво?
На колку км е препорачано?

Според сервисните упатства на 60.000км се менува филтер за гориво. Овој сега што го имам е сменет пред 18ккм. Јас сметав дека не е потребно да се промени истиот и не беше сменет. На следниот сервис ќе го сменам. И на А4-ката филтерот го менував преку еден сервис, грубо на 30-35ккм.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3319
 • Жгл' б гл'б
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #161 на: Април 08, 2021, 00:42:30 am »
Дај едно крукче, бе.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Cranium

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 867
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #162 на: Април 08, 2021, 08:33:04 am »
Што пари те фати редовен сервис? :)
п.с. по не знам кој пат перверзно ауто имаш! :D

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #163 на: Април 08, 2021, 10:24:24 am »
@loopz Бујрум кога сакаш во Велес :)

@Cranium  Фала ти многу уште еднаш :) Сервисот би требало да кошта околу 18.000 Денари. Не е уште стасана фактурата па неможам да кажам до денар точно колку е. Ама тука некаде е. 6,5л масло собира моторов
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2807
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro / B9
« Одговори #164 на: Април 08, 2021, 11:16:49 am »
Ama mnogu e licna 😎