Автор Тема: CARclub Тест: Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort  (Прочитано 715 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9726
Одг: CARclub Тест: Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort
« Одговори #15 на: Февруари 23, 2021, 10:03:30 am »
Мене ептен ми се допаѓа. Браво за Дачија.

За низ град, топ!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39406
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: CARclub Тест: Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort
« Одговори #16 на: Февруари 23, 2021, 10:04:06 am »
И моторот си е таман.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1980
Одг: CARclub Тест: Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort
« Одговори #17 на: Февруари 23, 2021, 10:17:03 am »
Моторот  е супер, со вградениот плин вади дури десет коња плус, многу мерак ми е за едно тест возење,  наредна недела ќе идам накај Скопје за сервис на плинот баш ќе наминам да ја видам.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48810
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort
« Одговори #18 на: Февруари 23, 2021, 10:24:59 am »
Dali i na ovoj model onie krovni sini se ostrafuvaat od ednata strana i moze da se svrtat pod odreden agol i da dojdat kako krovni nosaci za kufer ?
Eve na videovo 7:15sek

https://youtu.be/lEqmBC6yWsc
Многу добар момент. Ептен се гледа дека е седнато да се згрее столче за колава. И внатре, и надвор и се е пиц пец. И цената башка.
steta sto se nudi samo so 1.0L ..
Не е лош 1.0л, сепак колава не е нешто спортска. A и моторот е многу жив на ниски вртежи за во град. Можеле да понудат за 13000 и некој атмосферец МПИ од 1974та, ама не го направиле тоа. Лед средни, дизајн се на се стокмено БУЏЕТ возило. И стварно е стокмено. Буквално да не се мислиш ако не ти смета името што го носи. Мислам дека и во самиот дизајн е предвидено да се минимизираат опциите што се нудат за уште толку да се намали цената. Колку помалку избор тоа по streamlined процес.
Моторот  е супер, со вградениот плин вади дури десет коња плус, многу мерак ми е за едно тест возење,  наредна недела ќе идам накај Скопје за сервис на плинот баш ќе наминам да ја видам.
Еко нормите дозволуваат тјунингот да е на 100кс, наместо 90. До вчера и на бензин беше 100кс, сега го намалија, на сечија жалост. Инаку моторот си вади 125кс и на бензин и на плин ако сакаш.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5635
Одг: CARclub Тест: Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort
« Одговори #19 на: Февруари 23, 2021, 11:21:35 am »
90 коњи значат поевтина регистрација и з.картон, поголема е придобивката од +10 коњи.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1928
Одг: CARclub Тест: Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort
« Одговори #20 на: Февруари 23, 2021, 11:33:32 am »
I odozgora na toga :D i crvenava boja e epten pogodena.
Bravo Dacia!!! I Dusterot go sredija epten i ova uste poveke.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48810
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort
« Одговори #21 на: Февруари 23, 2021, 11:58:05 am »
90 коњи значат поевтина регистрација и з.картон, поголема е придобивката од +10 коњи.
Незнам дали во сообраќајна се води како за 66KW или 66.1KW тоа може да ја зезне работата во овој поглед.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3851
Одг: CARclub Тест: Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort
« Одговори #22 на: Февруари 23, 2021, 13:36:23 pm »
67KW вика интернетот, толку од ефтиното, 1киловат +3000ден.

Присутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7415
Одг: CARclub Тест: Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Comfort
« Одговори #23 на: Февруари 23, 2021, 14:00:13 pm »
Super e Sanderoto, go nudat i so fabricki plin. Mislam deka ke bide dosta prodavano posebno so ceni e na konkurencija