Автор Тема: CARclub дечиња!  (Прочитано 286612 пати)

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13576
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1965 на: 18 Октомври 2017, 16:19:23 pm »
Така си е, само што ти кажуваш за возрасни луѓе, а овие се дечишта :)

Како и да е, ... се согласувам потполно дека не треба да се замараат децата со флаширана вода, со екстра чисти раце, ...

Кога ќе ми текне, ниту ме знаеја каде сум, ни телефон имаа од мене. Кога јадевме, јадевме на улица со кал до лактите, пиевме вода од цревото на комшијата ддури ги прскаше цвеќињата.

Ние имавме дури Електростопанство до нас, каде што по некоја логика, во строг центар на град, на сам Широк Сокак, дробеа акумулатори. Газевме по акумулатори и киселини ни ги топеа патиките, за да ги извадиме оловните плочки да си правиме базени во кал.


Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10888
  • 430i
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1966 на: 18 Октомври 2017, 16:35:24 pm »
ако калта била безглутенска, немало никаков проблем

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9900
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1967 на: 18 Октомври 2017, 18:35:18 pm »
Абре луѓе санки одма јас ќе ја запишам на некој спорт. Сам пишав дека е сеуште бебе да речам, али да не закаснам. На 20 год сигурно ќе биде касно :)
Секако дали ќе продолжи или не ќе си биде нејзина одлука али мое како родител е да и овозможам, секако доколку појави интерест..

Отсутен igor_xxxx

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 440
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1968 на: 27 Јануари 2018, 12:06:53 pm »
The Force is strong with This One :)


Отсутен зоки-златен

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6889
  • хаУс мајстор
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1969 на: 27 Јануари 2018, 14:59:06 pm »
Бреее коса еј, пу.  Нека е живо и здраво :)

Отсутен igor_xxxx

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 440
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1970 на: 27 Јануари 2018, 17:38:45 pm »
Бреее коса еј, пу.  Нека е живо и здраво :)

Фала многу :)

Иначе со косата беше главна атракција уште во болница :)

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5425
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1971 на: 27 Јануари 2018, 18:17:26 pm »
Dajte nekoe care da go smiram malce mojov indijanec po doma. Godina ipol e ali tolku aktivno dete neam videno u moj zivot. Sekunda da nesedi miren. Rovari niz stan trca niz sobi kje zeme igracka5 sekundi pa druga pa treta... Se pentari kaj stigne. Mora covek 24/7 da mu visi nad glava. Neznam od kade mu tolku energija. Kje vidam drugi decinja mirni si se zaigruvaat glas neim se slusa ovoj kako da ima nitro u gazot. Edino ako mu zavlecam vnimanie 10 min damu pustam na mob you tube nekoj crtan i togas sedi miren ama kratko i posle pak ista pesna. Dvapati u den go vadime nadvor skoro po 2 saata da se izduva ama dzabe.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9900
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1972 на: 27 Јануари 2018, 18:23:01 pm »
Kje se pomiris...(od iskustvo) :)
V gradinka o pustas ali so deca da se druzit? Pti ostaj ti nadvor, ti kje se istrcas, on taman se zagreal... Vaka kje si se ujdisa so nekoj vrsnik negov kje si urlaat zaedno kje si se ujdisaat xD

Присутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6335
  • Бенве сие бенве
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1973 на: 27 Јануари 2018, 18:36:43 pm »
Сладурче

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3123
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1974 на: 27 Јануари 2018, 18:38:21 pm »
Dajte nekoe care da go smiram malce mojov indijanec po doma. Godina ipol e ali tolku aktivno dete neam videno u moj zivot. Sekunda da nesedi miren. Rovari niz stan trca niz sobi kje zeme igracka5 sekundi pa druga pa treta... Se pentari kaj stigne. Mora covek 24/7 da mu visi nad glava. Neznam od kade mu tolku energija. Kje vidam drugi decinja mirni si se zaigruvaat glas neim se slusa ovoj kako da ima nitro u gazot. Edino ako mu zavlecam vnimanie 10 min damu pustam na mob you tube nekoj crtan i togas sedi miren ama kratko i posle pak ista pesna. Dvapati u den go vadime nadvor skoro po 2 saata da se izduva ama dzabe.
da ti gi donesam moive dvajca da vidis kako ke si pomines hahhaha

Присутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6335
  • Бенве сие бенве
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1975 на: 27 Јануари 2018, 18:47:06 pm »
Ја ко мал бев на господа бељата, уште од раѓање сум бил за никаде. Тепачки секој ден, поведение незадоволително. Мајка ми стално ме “колнеше” мене такво дете да ми се падне:). Ќе му мине, поарно сега да се “испука” отколку на старост да аздиса. Ќотек у мојот случај не помогнал, едноставно ми дошол умот со годините.

Инаку од пред една недела и јас имам право да коментирам во темава, ми се роди ќерка, не сум спиен ко човек интересно е, мислам дека е најчеканото бебе на светот, 9год.


Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9900
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1976 на: 27 Јануари 2018, 18:51:17 pm »
The Force is strong with This One :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Живо здраво да е, големо да растит!
@MAPJAH тек је почео :) Жива здрава да ти е голема да растит!

Присутен Prof. Greenthumb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3963
  • MadaFunker
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1977 на: 27 Јануари 2018, 19:18:05 pm »
@igor_xxxx

Душа мала, со фриз фабрички излегла  :-*

@Vlatce-Vectra

Јебига друже нема запирање, остај телефони мелефони пробај ако више оди повеќе да пешачи да се уморува иначе тоа да се живи и здрави само  :)

@marjanot

Жива и здрава да е и голема да расте, него гледај сега спиј оти тек навака нема да ти се види спиење :)
New blood of old school

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3123
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1978 на: 27 Јануари 2018, 19:22:29 pm »
@марјан нека е жива и здрава голема да расне

Отсутен igor_xxxx

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 440
Одг: CARclub дечиња!
« Одговори #1979 на: 27 Јануари 2018, 19:34:49 pm »
Фала дечки.

Марјан честитки и на тебе.

Иначе Марјан нашава е 1.5 месеци и сега поминува низ фаза на грчеви во стомачето, така да и јас со спиењето сум скаран (повеќе мајка и ама ај :) )