Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 8571 пати)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5869
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #150 на: Март 30, 2021, 09:17:11 am »
Мислам дека барем еднаш Хамилтон се бореше да ја задржи контролата на болидот при што и изгуби некоја секунда, тоа баш и не може да се брои за излез со сите 4 тркала.
Некојпат ќаруваш, некојпат губиш.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3959
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #151 на: Март 30, 2021, 13:50:54 pm »
Не, озбилно, нели мислиш дека ако имало нешто нефер, тогаш:

a) макси ќе се бунеше на радио
б) хорнер ќе збореше за тоа на прес (а веројатно и ќе вложеше жалба до фиа, како што тоа го прави секогаш кога смета дека има нешто нефер)
в) макси ќе збореше за тоа на прес

Немаше ништо од тоа. Нула. Зеро. Нада. Како го објаснуваш тој феномен?

Комплетно ги разбирам навивачките фрустрации, и јас со душа навивам за макси, и јас пцуев кога го пушти напред.... но навивачките страсти не би требало да ни ја одземат способноста за критичко мислење.


Eве ти го феноменот, од Хорнер и Волф, тоа што јас го кажував заслепен од моите афинитети кон Хамилтон и Макс, на тацна од Експертите:

https://www.formula1.com/en/latest/article.we-need-a-consistent-situation-horner-frustrated-by-track-limits-grey-area.4ljoNXg1mQfxZDcFUZy7cU.html

https://www.formula1.com/en/latest/article.wolff-calls-for-clearer-track-limit-guidance-as-he-compares-bahrain-turn-4.14DUu9Oja5UkXUTFnDsDvG.html

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2523
« Последно менување: Март 31, 2021, 03:04:29 am brm brm »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49043
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #153 на: Март 31, 2021, 19:41:19 pm »
Чеко.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7337
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #154 на: Април 01, 2021, 10:05:49 am »
кузнај у мексико колку инфаркти и скршени телевизори имало за време на трката

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1429
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #155 на: Април 01, 2021, 16:41:39 pm »
Mnogu jako odbozeno, kako na video igrica.
A i Hondava rastura.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4709
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #156 на: Април 01, 2021, 21:09:10 pm »
Која Хонда ? Ред Бул можи да речиш дека растура, хонда ги нема во ф1 како тим  :)

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2523
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #157 на: Април 02, 2021, 01:44:14 am »
Редбул возат хонда мотор :) така му е зборот

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21456
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #158 на: Април 10, 2021, 11:57:31 am »