Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 933 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5235
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #15 на: Јануари 05, 2021, 15:19:53 pm »
Проблемот се и годините веројано сака 4х50 ама овие не се баш сигурни

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48565
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #16 на: Јануари 05, 2021, 16:16:53 pm »
За мерцедес е идеално да одат со Расел. Ем ќе си поминат поефтино, ем ќе си покажат дека болидите им се доминантни, а не возачите.

Ама тешко веројатно. Хамилтон ќе потпише со некој компромис, кај си дава тој златн кокошка.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21116
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #17 на: Јануари 05, 2021, 23:50:39 pm »
https://www.google.com/amp/s/amp.news.com.au/sport/motorsport/formula-one/max-verstappen-goes-public-with-new-girlfriend-who-has-baby-with-another-f1-star/news-story/bb6e42c11a984b0129eab12f27790097

Лошо почна годинава.... ??? ::)
Овие биле на цело ојдени, јас па му ставам лајк на макс на инста, кога беше честитал н.г. со нова женска. Додека да дознаам која била лол

Треба да се учи од постарите.
Па не е работата само добро да возиш..

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9487
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #18 на: Јануари 06, 2021, 18:28:30 pm »
Да имаме во предвид дека болидите во 2021 ќе имаат помалку downforce, ќе бидат малку потешки, забранет е DAS..
Не сумњам дека мерцедес пак ќе направи врвен болид, ама и другиве не спијат.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2453
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #19 на: Јануари 06, 2021, 20:50:14 pm »
Болидите ќе се скоро исти. Мерцедес си е сигурен шампион.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10076
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #20 на: Јануари 06, 2021, 21:00:07 pm »

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3757
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #21 на: Јануари 07, 2021, 14:29:39 pm »
Нема да бидат баш исти, на подот и дифузерот кој ќе успее да изгуби најмалку даунфорс тој најмногу ќе добие. 2021ва е годината каде најблиску ќе бидат болидите 1-2сек, а 2022 со целосно различни болиди ќе ја истегнат разликата до 3-4 секунди.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48565
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #22 на: Јануари 13, 2021, 18:33:20 pm »

Малку инфо.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.