Автор Тема: CARclub Тест: Fiat 500X 1.6 MJet 120 Urban  (Прочитано 869 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26361
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
CARclub Тест: Fiat 500X 1.6 MJet 120 Urban
« на: Декември 29, 2020, 18:51:16 pm »


https://www.carclub.mk/2020/12/29/test-fiat-500x-1-6-mjet-120-urban-ednostavno-pripagja-na-urbaniot-asfalt/

--

Последен, 36-ти тест за оваа чудна, комплицирана, никад-више-да-не-се-повтори година.

Барем е кул количево. :)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5323
Одг: CARclub Тест: Fiat 500X 1.6 MJet 120 Urban
« Одговори #1 на: Декември 29, 2020, 19:10:18 pm »
Се е тоа убаво, ама никако не ми одат заедно зборовите урбан и дизел :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26361
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Fiat 500X 1.6 MJet 120 Urban
« Одговори #2 на: Декември 29, 2020, 19:20:30 pm »
Фино си е моторчето, али јас би го избрал тој 1-литарскиот турбо-бензинец што беше во Ренегејдот. :)

Отсутен aronmacedon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 186
Одг: CARclub Тест: Fiat 500X 1.6 MJet 120 Urban
« Одговори #3 на: Декември 30, 2020, 09:07:00 am »
Споредба со Ренегејдот, иако се малтене истото возило?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26361
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Fiat 500X 1.6 MJet 120 Urban
« Одговори #4 на: Декември 30, 2020, 15:06:11 pm »
Мене ми е Ренегејдот поубав на лик и ради формата е најверојатно попрактичен.

Рестото е како што кажуваш и самиот - многу слично.

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2803
 • Жгл' б гл'б
Одг: CARclub Тест: Fiat 500X 1.6 MJet 120 Urban
« Одговори #5 на: Декември 30, 2020, 15:44:35 pm »
Добра фиатка.

Како е со прегледност на главен ретровизор?
Личи ептен висок позади... или се гледа убаво сè?
Не се апдејтирај автоматски, не биди глуп.
Барем малку "troubleshooting" прво  #дамуеамстопанката.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26361
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Fiat 500X 1.6 MJet 120 Urban
« Одговори #6 на: Декември 30, 2020, 21:03:13 pm »
Прегледноста му е прилично добра. Не е идеална, ама стаклата се доволно високи, па не е ни посебен проблем.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4081
Одг: CARclub Тест: Fiat 500X 1.6 MJet 120 Urban
« Одговори #7 на: Декември 30, 2020, 21:07:46 pm »
Пу пу да не го урочам 😁

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk