Автор Тема: Рели Париз - Дакар!  (Прочитано 13227 пати)

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #30 на: Јануари 04, 2012, 14:23:49 pm »
а ова е значи точна потврдена информација или ??? знам дека се спремаат да влезат на рели ама
Да,немаат сопствен тим оваа година,а сигурно влегуваат во WRC во 2013 и веќе го потпишаа Себастиен Ожие лани возеше за Цитроен ;)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11920
 • Пудингот на шоферството
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #31 на: Јануари 05, 2012, 00:56:40 am »
VW го доби тоа за што плати и сега се повлече,нема потреба да присуствува на релито  ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6969
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #32 на: Јануари 05, 2012, 07:50:32 am »
еј вчера гледам на тоа Хамерот му прокапе кровот ;D ;D

Отсутен stig

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 933
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #33 на: Јануари 05, 2012, 20:21:50 pm »
VW го доби тоа за што плати и сега се повлече,нема потреба да присуствува на релито  ;D

Или поточно ги напраи пепел па не беше интересно секоја година само тие победуваа нека се порадуваат и другиве малку ;D

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11920
 • Пудингот на шоферството
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #34 на: Јануари 06, 2012, 15:44:31 pm »
VW го доби тоа за што плати и сега се повлече,нема потреба да присуствува на релито  ;D

Или поточно ги напраи пепел па не беше интересно секоја година само тие победуваа нека се порадуваат и другиве малку ;D
Успех добиен со многу,многу пари.... ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47965
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #35 на: Јануари 06, 2012, 15:48:20 pm »
VW го доби тоа за што плати и сега се повлече,нема потреба да присуствува на релито  ;D

Или поточно ги напраи пепел па не беше интересно секоја година само тие победуваа нека се порадуваат и другиве малку ;D
Успех добиен со многу,многу пари.... ;D
Другиве се со срце победуваат. :)
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11920
 • Пудингот на шоферството
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #36 на: Јануари 06, 2012, 15:54:17 pm »
Па Жан Луис Шлесер,приватен натпреварувач,со многу помал буџет од фабричките тимови,пред некоја година еднаш или два пати победи,и им беше силна конкуренција на богатите...Тоа за мене е успех,а не плати,победи,колку да си ги изрекламираш новите производи  ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47965
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #37 на: Јануари 06, 2012, 15:58:26 pm »
Па Жан Луис Шлесер,приватен натпреварувач,со многу помал буџет од фабричките тимови,пред некоја година еднаш или два пати победи,и им беше силна конкуренција на богатите...Тоа за мене е успех,а не плати,победи,колку да си ги изрекламираш новите производи  ;D
Со погон на 2 тркала се измачи во каловите... Иначе и подобар резултат ќе направеше можеби. :)
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #38 на: Јануари 07, 2012, 21:17:01 pm »
Па Жан Луис Шлесер,приватен натпреварувач,со многу помал буџет од фабричките тимови,пред некоја година еднаш или два пати победи,и им беше силна конкуренција на богатите...Тоа за мене е успех,а не плати,победи,колку да си ги изрекламираш новите производи  ;D
Со погон на 2 тркала се измачи во каловите... Иначе и подобар резултат ќе направеше можеби. :)
Тоа е и правиот дух на Дакар индивидуални натпреварувачи со сопствен буџет во битка со приордата,но после дојдоа големите компании и ја усраа трката,со тоа што ги истиснаа аматерите.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4656
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #39 на: Јануари 09, 2012, 23:38:51 pm »
Да не знае некој можеби од каде може да се симне торрент или поединечно сите етапи до сега ???

Присутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6969
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #40 на: Јануари 09, 2012, 23:42:07 pm »
Neznam dali voopsto ima, sega imase ja pretstavuvaa ekipata na VW od Deutschland so site vozila koi im se momentalno tamu za poddrska na relito

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #41 на: Јануари 10, 2012, 14:11:17 pm »
Да не знае некој можеби од каде може да се симне торрент или поединечно сите етапи до сега ???
http://isohunt.com/torrents/?ihq=dakar+2012

Кркај !!!
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #42 на: Јануари 10, 2012, 14:13:21 pm »
Па Жан Луис Шлесер,приватен натпреварувач,со многу помал буџет од фабричките тимови,пред некоја година еднаш или два пати победи,и им беше силна конкуренција на богатите...Тоа за мене е успех,а не плати,победи,колку да си ги изрекламираш новите производи  ;D

Чекајте бе малце. Ако јас идам приватно тоа не значи дека немам пари. Шлесер, финансиски и не беше за жалење. Да можеби немаше толкави фабрики позади него но финансиски беше добро поткован
Со погон на 2 тркала се измачи во каловите... Иначе и подобар резултат ќе направеше можеби. :)
Тоа е и правиот дух на Дакар индивидуални натпреварувачи со сопствен буџет во битка со приордата,но после дојдоа големите компании и ја усраа трката,со тоа што ги истиснаа аматерите.
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11920
 • Пудингот на шоферството
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #43 на: Јануари 10, 2012, 14:15:31 pm »
1 возило и 3 возила не се исто....финансиски колку и да е јак,пак неможиш да го споредиш со VW,башка сервисери итн.итн
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #44 на: Јануари 10, 2012, 14:22:42 pm »
1 возило и 3 возила не се исто....финансиски колку и да е јак,пак неможиш да го споредиш со VW,башка сервисери итн.итн

Шлесер Тимот имаше две возила.
Пари имаше а со тоа се земаат сервисери.
Подржка од цела фабрика е тоа не може да го имаш

Колку многу фацки пробуваат да влезат во топ 20 неможат, а верувај ми имаат знаење  ама немаат пари. Шлесер имаше пари . Колку што ми текнува главен спонзор му беа galassess цигарите.

Секоја чест за успехот али да не си се лажеме за парите
You can sleep in your car, but you can't race your house.