Автор Тема: Рели Париз - Дакар!  (Прочитано 14984 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4960
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #45 на: Јануари 10, 2012, 15:55:00 pm »
Да не знае некој можеби од каде може да се симне торрент или поединечно сите етапи до сега ???
http://isohunt.com/torrents/?ihq=dakar+2012

Кркај !!!
ФАЛА MaNDiL ... пуштам сега и вечер не станувам од пред ТВ.

Отсутен IvAnA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 487
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #46 на: Јануари 11, 2012, 00:07:24 am »
Денес Nasser Al Attiyah се откажал  :'(. Имал проблеми со каишот на алтернаторот. Голема штета :-\.Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7257
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #47 на: Јануари 11, 2012, 07:48:15 am »
а каква смешна и педерска одлука на судиите, сите моторчии се укопаа у кал или така нешто само еде помина и им напраи 30минути разлика и му ја укинаа на чоекот, нешто незнам бла бла бла.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2454
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #48 на: Јануари 11, 2012, 14:41:52 pm »
Денес Nasser Al Attiyah се откажал  :'(. Имал проблеми со каишот на алтернаторот. Голема штета :-\.
На прашањето дали вгодина ќе се врати со Хамер одговори не, туку со Цитроен.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #49 на: Јануари 11, 2012, 15:21:17 pm »
Денес Nasser Al Attiyah се откажал  :'(. Имал проблеми со каишот на алтернаторот. Голема штета :-\.
На прашањето дали вгодина ќе се врати со Хамер одговори не, туку со Цитроен.

Да да дефинитивно е со Цитроен . По долги години Цитроен се враќа на Дакар.
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #50 на: Јануари 11, 2012, 15:21:47 pm »
Денес Nasser Al Attiyah се откажал  :'(. Имал проблеми со каишот на алтернаторот. Голема штета :-\.
Па 100 каиша искина етапиве. Ама последнава мислам дека 3-4 ги скина и едноставно толку беше
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #51 на: Јануари 11, 2012, 15:24:19 pm »
а каква смешна и педерска одлука на судиите, сите моторчии се укопаа у кал или така нешто само еде помина и им напраи 30минути разлика и му ја укинаа на чоекот, нешто незнам бла бла бла.

Стварно смешка , јас никако не сваќам.

Кома пројде се снајде и стварно е оштетен. Јебига тоа е Дакар.
Они цел дел од стазата го прогласија за неважечки, тежок преседант.
Депре ќари многу и еве по вчерашната трка е прв, Срамота. Па уште ја правда одлуката. Лигуш
Goo Coma Goo !!! :D
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7257
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #52 на: Јануари 11, 2012, 17:10:12 pm »
а каква смешна и педерска одлука на судиите, сите моторчии се укопаа у кал или така нешто само еде помина и им напраи 30минути разлика и му ја укинаа на чоекот, нешто незнам бла бла бла.

Стварно смешка , јас никако не сваќам.

Кома пројде се снајде и стварно е оштетен. Јебига тоа е Дакар.
Они цел дел од стазата го прогласија за неважечки, тежок преседант.
Депре ќари многу и еве по вчерашната трка е прв, Срамота. Па уште ја правда одлуката. Лигуш
Goo Coma Goo !!! :D

тежок лигуш сеа ептен сакам да не биде прв

Отсутен IvAnA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 487
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #53 на: Јануари 12, 2012, 00:03:49 am »
Епа тоа е. Французи си се организатори и нормално дека ќе си го фаворизираат нивното. А Депре и јас ич го нејќам. За Кома сум си :)

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #54 на: Јануари 12, 2012, 02:43:24 am »
Ако ги следи некој дневните репортажи на Еуроспорт,нека му текне на таа од пред 3-4 дена кога имаше ист ваков случај во 1991,кога Цитроен и Мицубиши како главни конкуренти тогаш заглавуваат во пустина.Циторен решаваат да се откажат и одат преку скратен пат додека екипажите на Мицубиши остануваат цели два дена во пустината за да ја извозат етапата,за на крај истата да биде откажана :D по ваквата одлука Мицубиши го напушта релито.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26371
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #55 на: Јануари 16, 2012, 10:44:57 am »
Победа на Cyril Despres и Stephane Peterhansel!

http://www.carclub.mk/2012/01/16/francuski-triumf-na-dakar/

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39216
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #56 на: Јануари 06, 2020, 17:39:34 pm »
Прати Дакар некој? Нова локација, за промена. Денес втора етапа. Малку повеќе потсеќа на старите времиња, бидејќи се вози во пустините на Саудиска Арабија.

Повеќе инфо на https://www.dakar.com/

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5342
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #57 на: Јануари 06, 2020, 17:47:05 pm »
Ги напудија од Америка?
Некни гледав некој документарец, и баш помислив од кога немам пратено.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3769
Одг: Рели Париз - Дакар!
« Одговори #58 на: Јануари 09, 2020, 14:24:07 pm »
Јаска пратам секоја година, сношти ги изгледав прегледите до 2-та етапа, денес 5-тата се вози мислам.

Убо е што одма на старт има песоци, пустини, ама и во Јужна Америка беше интересно ко ќе манеше поплава, па во калта гледај комедии. Има интересни случки секоја година.
Баш ме интересира Алонсо што ќе направи, вториот ден не му тргна.  ::)