Автор Тема: Половна кола до 9000 евра  (Прочитано 847 пати)

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4558
Одг: Половна кола до 9000 евра
« Одговори #15 на: Август 01, 2020, 09:29:50 am »
Го купив синиот голф, моторот е со каиш, очуван автомобил, неувезен, за 86 кс добро влече...
Благодарност до форумџиите за помошта, советите и изборот.
За мултикарс можам да кажам дека се коректни, немаат многу возила на плац, поголем дел од колите не се увозни, земени се од фирми, оперативен лизинг и рента кар фирми, имаат добра инсигниа бензин и голф 7 тди со  по 40к км,... се вкупно би ги препорачал како автоплац кој вреди да се посети..
Со здравје да се вози.

Така се прави, за 2 дена решено, а не барам голф 7 бензин, па може и 6 дизел, па за 1 месец абе и петкиве фино изгледаат, а у наслов пишал купувам Леон или Фокус со сончев кров....

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1075
 • XSi
Одг: Половна кола до 9000 евра
« Одговори #16 на: Август 01, 2020, 13:25:10 pm »
Пивце едно за предлогот барем ;D
Само убавини да те пратат, многу безгрижни километри !
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 802
Одг: Половна кола до 9000 евра
« Одговори #17 на: Август 02, 2020, 20:28:39 pm »
@jarec1983 Пееер еден, и јас го бендисав.....се шегувам нормално, уште не сум во можност што заради короната што заради други работи , со здравје да се вози, стварно ме заинтересира тој мотор, прво кај една Октавиа (и комшијата се фали од оваа комбинација), како и кај седмиците/леоните....., се надевам ќе ја претставиш на форумот и ќе поделиш импресии
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1807
 • Жгл' б гл'б
Одг: Половна кола до 9000 евра
« Одговори #18 на: Август 02, 2020, 22:50:09 pm »
Го купив синиот голф, моторот е со каиш, очуван автомобил, неувезен, за 86 кс добро влече...
Благодарност до форумџиите за помошта, советите и изборот.
За мултикарс можам да кажам дека се коректни, немаат многу возила на плац, поголем дел од колите не се увозни, земени се од фирми, оперативен лизинг и рента кар фирми, имаат добра инсигниа бензин и голф 7 тди со  по 40к км,... се вкупно би ги препорачал како автоплац кој вреди да се посети..

Фала и на тебе за мислењето за плацот,
сите што не ги знам до сега сум ги прескокнувал на огласи - ако е овој добар да не го скокаме веќе :)
Ежо Магаро Венти Лаатор КозИ