Автор Тема: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar  (Прочитано 2557 пати)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29056
    • CARclub.mk
CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« на: 23 Јули 2020, 19:14:19 pm »






https://www.carclub.mk/2020/07/23/test-fiat-500-1-2-rockstar-gradski-fraer/

У кратки црти, ја се заљубив, а на @zlatkoa сум му љут што го продаде неговото 500че без да пријави и да го понуди на форум.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« Одговори #1 на: 23 Јули 2020, 19:18:44 pm »
Фантазија!

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« Одговори #2 на: 23 Јули 2020, 23:10:14 pm »
Што е тоа што е фантастично кај возилово?

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29056
    • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« Одговори #3 на: 23 Јули 2020, 23:57:21 pm »
Дизајн, димензии, фраерлук, шарм, приказна, практичност, итн, итн.. Ехее, многу работи.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« Одговори #4 на: 24 Јули 2020, 01:34:17 am »
Ај дизајн и шарм навистина му се јака страна, ама останативе работи некако.... не ќе да будат некакви фантазии.

Али океј, girls like it. Абартот on the other hand.... страшило!
« Последно менување: 24 Јули 2020, 01:50:20 am Tischläufer »

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7995
  • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« Одговори #5 на: 24 Јули 2020, 03:03:29 am »
Nogoparye, синка...

А таман мислев по цел вторпат ќе се сложиме со @Tischläufer и ќе се сруши интернетот како цеца кога излезе на имстагрант

ама пустиот додаде реченица за абартх како да е нешто посебно и ме тресна од земја :D

Ама поштуем фантазии... и јас би возел на крајот, само не 70 коњчиња за 15 бона :D
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3201
Одг: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« Одговори #6 на: 24 Јули 2020, 07:31:26 am »
@zeroSignal мојот Фиат 500 отиде кај ептен блиски луѓе.
Дојдоа, го повозија едно кругче околу Ново Лисиче и отидовме на нотар. Толку. Си платија колку што побарав и си заминаа.

И јас бев во шок, се случи ептен бргу. Буквално за 20 минути од „Здраво„ до „Со здравје да ве служи„

И сега ми фали копилето ама тоа е.

Дали би купил Фиат 500 пак? Да.
Дали ме дупе*е во ребра со ситни дефектчиња? Да.
Дали е најдоброто возило што може да го купиш за парите? Не.

Ама па кога ќе седнев да го возам ми беше ќеиф и ептен интересно.

Следниот пат би земал Абарт верзија, 99%. Црвено.



Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29056
    • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« Одговори #7 на: 24 Јули 2020, 07:36:10 am »
Nogoparye, синка...

А таман мислев по цел вторпат ќе се сложиме со @Tischläufer и ќе се сруши интернетот како цеца кога излезе на имстагрант

ама пустиот додаде реченица за абартх како да е нешто посебно и ме тресна од земја :D

Ама поштуем фантазии... и јас би возел на крајот, само не 70 коњчиња за 15 бона :D

Ова е поскапо ради Рокстар пакетот. И без тој рокстар пакет сосем супер ќе ја заврши истата работа, можеби ќе се доплатат само тркала и боја и ситници. И ќе кошта 11.000.

Фантастично градско количе е. Сме заборавиле што значи мало, градско, практично, шармантно количе.

@zeroSignal мојот Фиат 500 отиде кај ептен блиски луѓе.
Дојдоа, го повозија едно кругче околу Ново Лисиче и отидовме на нотар. Толку. Си платија колку што побарав и си заминаа.

И јас бев во шок, се случи ептен бргу. Буквално за 20 минути од „Здраво„ до „Со здравје да ве служи„

И сега ми фали копилето ама тоа е.

Дали би купил Фиат 500 пак? Да.
Дали ме дупе*е во ребра со ситни дефектчиња? Да.
Дали е најдоброто возило што може да го купиш за парите? Не.

Ама па кога ќе седнев да го возам ми беше ќеиф и ептен интересно.

Следниот пат би земал Абарт верзија, 99%. Црвено.


Чим така, барем отишло кај блиски. Со здравје да си го возат и да си уживаат во него.

Пред ова немав возено 500че, барем не повеќе од 20тина минути. Сега кога имав можност убаво да го повозам му ја сконтав приказната. И сакам едно. И јас би сакал Абартче, ама ептен многу пари се. Можда половно, ако се начека. Али за градско количе, не му треба повеќе сила, сосема океј си брка работа и со овој мотор. Многу е добро и треба човек да го повози за да го разбере.


Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« Одговори #8 на: 24 Јули 2020, 22:46:02 pm »
Nogoparye, синка...

А таман мислев по цел вторпат ќе се сложиме со @Tischläufer и ќе се сруши интернетот како цеца кога излезе на имстагрант

ама пустиот додаде реченица за абартх како да е нешто посебно и ме тресна од земја :D

Ама поштуем фантазии... и јас би возел на крајот, само не 70 коњчиња за 15 бона :D

Абарт баба ти е ова правото италијанско какво што треба да биде. Ако не е Абарт за мене је Крагујевац.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7995
  • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« Одговори #9 на: 25 Јули 2020, 00:51:27 am »
Nogoparye, синка...

А таман мислев по цел вторпат ќе се сложиме со @Tischläufer и ќе се сруши интернетот како цеца кога излезе на имстагрант

ама пустиот додаде реченица за абартх како да е нешто посебно и ме тресна од земја :D

Ама поштуем фантазии... и јас би возел на крајот, само не 70 коњчиња за 15 бона :D

Абарт баба ти е ова правото италијанско какво што треба да биде. Ако не е Абарт за мене је Крагујевац.

На второ мислење, може и си во право.

Кога е генерално поголем и поскап автомобил, разликата не е толкава.
Ама на метарипол брмчало, ми личеше многу од 10 до 15, цели 50%.

Сепак, мало/големо, помалку важно ако одвнатре е динамит наместо овца :D
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7995
  • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« Одговори #10 на: 25 Јули 2020, 00:53:09 am »
Nogoparye, синка...

А таман мислев по цел вторпат ќе се сложиме со @Tischläufer и ќе се сруши интернетот како цеца кога излезе на имстагрант

ама пустиот додаде реченица за абартх како да е нешто посебно и ме тресна од земја :D

Ама поштуем фантазии... и јас би возел на крајот, само не 70 коњчиња за 15 бона :D

Ова е поскапо ради Рокстар пакетот. И без тој рокстар пакет сосем супер ќе ја заврши истата работа, можеби ќе се доплатат само тркала и боја и ситници. И ќе кошта 11.000.

Фантастично градско количе е. Сме заборавиле што значи мало, градско, практично, шармантно количе.



Од вчера го мислам... После тумачење параметри излегува пологична скапата верзија на вакви автомобили.
Лично мислење, нормално. :)

Ама и добро е тоа што може да има опција за 10-11.000, каде веројатно и многу повеќе ќе се троши.
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен zerde

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Одг: CARclub Тест: Fiat 500 Rockstar
« Одговори #11 на: 22 Октомври 2020, 14:01:25 pm »
Интересантно. Исто и јас сум го пробал како тест драјв, може да се додаде плус некој коњ со изменета кабурација и издувен систем :) во Секој случај многу добро им оди со "воскреснувањето" на еден ретро модел
Allways drive tastefully / 1.5dci