Автор Тема: Каде да најдам половни делови за Тојота  (Прочитано 783 пати)

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5410
Одг: Каде да најдам половни делови за Тојота
« Одговори #15 на: Јуни 29, 2020, 08:49:46 am »
Смени ја девојката додека не ти станала жена ;D

Да не трчаш за нејзината кола по сервиси како што јас трчам ;D

Која и да ја земе исто му се фаќа. Нема разлика, така да не се мачи џабе :)

Иначе луди се со цениве на старо, инструмент табла 150 еур, среќа најдов една за 4.000. Само не знам дали е ОК цена 60 еур за волан кожен, дали се исплати?

Фала за инфо за тапацирање, ќе ги барам утре да видам што ќе кажат.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

П.С. Ценава по седиште е 200 еур?

седиштА

Претпоставувам дека мисли на сите. Е сеа за со твој или негов материјал, незнам. Цената ми е, not bad, not terrible.

За бандажи за Јарис, откажи се. Јас барав, оргинални ем тешко ем скапо. Испаѓа Јарис повеќе ќар ќе имаш да ја растуриш за делови.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4458
Одг: Каде да најдам половни делови за Тојота
« Одговори #16 на: Јуни 29, 2020, 23:44:57 pm »
Се јавив денес, ама не тапацирале на Yaris седишта, бил лепен штофот за сунѓерот.

Некој друг?

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14460
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Каде да најдам половни делови за Тојота
« Одговори #17 на: Јуни 30, 2020, 01:26:21 am »
Се јавив денес, ама не тапацирале на Yaris седишта, бил лепен штофот за сунѓерот.

Некој друг?


Чим си фатил телефон, јави му се на Дено, не чекај да ти врати на порака на форум :)

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1482
Одг: Каде да најдам половни делови за Тојота
« Одговори #18 на: Јуни 30, 2020, 08:17:14 am »
Еден куп огласи  гледам  за јарис не вреди да го крпиш со некој заменски материјал шо ќе двои, а и да ти погодат за работна рака тебе ќе те кошта рака и нога.
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3538651
Звони види си,  седиштата гледаат стакло, таблата исто, и воланот ваљда кожен глњда зачуван, плус команди на волан имаш. Оди на лице место понуди колку што мислиш и цепај. Цели ентериери кожни здрави за Пасат/Бмњ по 50/100 евра ги даваат, оваа само во квадратура пола од тоа плус штоф :)
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3538651
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4458
Одг: Каде да најдам половни делови за Тојота
« Одговори #19 на: Јуни 30, 2020, 08:35:48 am »
Еден куп огласи  гледам  за јарис не вреди да го крпиш со некој заменски материјал шо ќе двои, а и да ти погодат за работна рака тебе ќе те кошта рака и нога.
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3538651
Звони види си,  седиштата гледаат стакло, таблата исто, и воланот ваљда кожен глњда зачуван, плус команди на волан имаш. Оди на лице место понуди колку што мислиш и цепај. Цели ентериери кожни здрави за Пасат/Бмњ по 50/100 евра ги даваат, оваа само во квадратура пола од тоа плус штоф :)
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3538651
Го барав овој, ги дал седиштата,  чекам воланот да го прати.

Присутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5886
 • 69
Одг: Каде да најдам половни делови за Тојота
« Одговори #20 на: Јуни 30, 2020, 08:37:18 am »
Се јавив денес, ама не тапацирале на Yaris седишта, бил лепен штофот за сунѓерот.

Некој друг?


Јави му се на Венцо, да видиш и он што ке ти каже... 071382 774
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4050
Одг: Каде да најдам половни делови за Тојота
« Одговори #21 на: Јуни 30, 2020, 08:49:04 am »
Крајно решение, навлаки за седиштата.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3270
Одг: Каде да најдам половни делови за Тојота
« Одговори #22 на: Јуни 30, 2020, 09:14:01 am »
...или нова кола.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5410
Одг: Каде да најдам половни делови за Тојота
« Одговори #23 на: Јуни 30, 2020, 11:55:13 am »
А зошто не навлаки во Самад или Еуростил?!?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4458
Одг: Каде да најдам половни делови за Тојота
« Одговори #24 на: Јуни 30, 2020, 12:04:42 pm »
А зошто не навлаки во Самад или Еуростил?!?

Навлаки никогаш не сум сакал, а и страничниот сунѓер е отиден скроз па и навлаките нема да лежат убаво. За страничниот airbag не знам како го решаваат со навлаки.

Идам до кај Венцо да видам и он што ќе каже.

Едит: Венцо не се нафаќа исто така... :(
Нарачани на крај навлаки од Самад, воланот кожниот од Кочани не одговара, така да ќе се средува овој. Купени и патосници од Самад из пат.

Тоа е тоа за сега.
« Последно менување: Јуни 30, 2020, 16:08:06 pm AUUU »