Автор Тема: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240  (Прочитано 701 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25508
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14460
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #1 на: Јуни 25, 2020, 20:06:53 pm »
Имам многу пофални работи да кажам за Дефендеров, ама да не должам, само ова ќе биде доволно:

<3

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47220
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #2 на: Јуни 25, 2020, 20:38:16 pm »
Лекции, лекции по дизајн. Лекции.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3206
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #3 на: Јуни 25, 2020, 21:27:29 pm »
Ааааа Зеро, уште еднаш симињам шешир за фоткиве и доработката! Дојде ред да ја сменам оваа позадина:Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25508
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #4 на: Јуни 25, 2020, 23:26:14 pm »
Благодарам, благодарам! Ако сакаш некоја конкретна фотка у повисока резолуција, кажи. :)

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1036
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #5 на: Јуни 26, 2020, 00:29:37 am »
1. Izgledot e kompletno promenet so po nekoe resenie koe samo potseka na Defender 110.

2. Asfaltot sluzi samo za da stignes na off-road. Ama definitivno ke pocnat da go kupuvaat za niz grad...ili za do teretana za da mozat tamo da vozat tocak.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14460
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #6 на: Јуни 26, 2020, 00:34:46 am »
Ќе си има некои такви верзии во иднина, а-ла Г Класа. Ама ова основново, со 240 коња и ваква all round способност е врвови!


Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1674
 • Жгл' б гл'б
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #7 на: Јуни 26, 2020, 02:46:01 am »
До теретана или до пазар,
и со филтер и без филтер е убАф! :D
Ежо Магаро Венти Лаатор КозИ

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1036
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #8 на: Јуни 26, 2020, 09:27:12 am »
Defender 110 e Defender 110. Ako sakale da napravat all-road vozilo mozele i drugo ima da mu dadat :)
Inace ubavo izgleda.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1609
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #9 на: Јуни 26, 2020, 09:35:12 am »
Ако некогаш ја тестираш кратката варијанта у гз ќе те бацам ако ми се јавиш или пишеш да ја провозиме заедно.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25508
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #10 на: Јуни 26, 2020, 10:23:37 am »
Defender 110 e Defender 110. Ako sakale da napravat all-road vozilo mozele i drugo ima da mu dadat :)
Inace ubavo izgleda.

Ама убавината, односно инженерскиот подвиг е баш во таа мултиталентираност, во тие all-road способности. Да успееш да направиш возило што ќе може да се испентра насекаде (и за жал, од некои работи што ги правевме со Дефендерот немам слики) и кола што ќе може комотно да круза на автопат со 150-160 е стварно за почит.

Тоа што сега Дефендер може да се вози на автопат комотно не го прави ништо помалку Дефендер, ништо помалку теренец.

Ако некогаш ја тестираш кратката варијанта у гз ќе те бацам ако ми се јавиш или пишеш да ја провозиме заедно.

Памти што си рекол. :D

Отсутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1774
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #11 на: Јуни 26, 2020, 12:51:44 pm »
Страшно добар. Браво.
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1609
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #12 на: Јули 06, 2020, 10:51:27 am »
Џипов го видов викендов во Охрид, во живо изгледа многу помоќно и поубаво од на слика.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31406
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Land Rover Defender 110 D240
« Одговори #13 на: Јули 06, 2020, 19:53:32 pm »
Имам многу пофални работи да кажам за Дефендеров, ама да не должам, само ова ќе биде доволно:

<3

Тешко је говорити након друга Мартина Алфиста