Автор Тема: Каде да најдам Mass Loaded Vinyl (MLV) во МК ?  (Прочитано 678 пати)

Отсутен spamalot

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Каде да најдам Mass Loaded Vinyl (MLV) во МК ?
« на: Јуни 18, 2020, 12:03:00 pm »
Здраво,

Во последно време сум заинтересиран да направам sound proofing на вратите од колата, и како што читам на интернет најдобар материјал за тоа би бил MLV ili mass loaded vinyl,  но не знам од каде би можел да купам во Македонија, доколку некој има информација би бил многу благодарен!

Ја ставив темата во Аудио, бидејки дел од намената е музиката да звучи подобро и да се изгуби rattling noise од басот од звучниците, секако и да се изгуби надворешната бучава и возењето да биде попријатно.

Дополнително доколку нема MLV вл МК, отворен сум за сугестии за други материјали и методи, или доколку има некоја гаража во МК што ова го прави професионално исто така би бил заинтересиран.

Благодарам :)

Отсутен JezuzNoChill

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 315