Автор Тема: Препорака за сервис за мултимедијален уред на возило!  (Прочитано 2231 пати)

Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 929
Молам за препорака за квалитетен сервис за мултимедијален уред на возило! Се работи за мојот Леон, а проблемот се состои во тоа што при вадење на SD картичката од аудио системот веројатно остана делче внатре и никако не можам да го извадам..


Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
Клаберот СалеСК не е сервис ама е поголем хирург од сите за електроника.

Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 929
Клаберот СалеСК не е сервис ама е поголем хирург од сите за електроника.

@SaleSk чаре? :D

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Клаберот СалеСК не е сервис ама е поголем хирург од сите за електроника.

@SaleSk чаре? :D

Благодарам за пофалбите.
Но со оглед на фактот дека сум во период кога сум постојано на терен, не сум во Ск, плус полицискиов, времето ми е ограничено. :/
Најдобро би било да се извади целата оваа единица, да се растури и расклопи и да се извади делчето од картичката кое останало внатре.
Би те посоветувал да не пробуваш да пикаш разноразни игли, дрвца, пинцети, чепкалки и слично и да пробуваш да го извадиш делчето зошто контактите од СД картицата се пренежни. Ако се оштетат, искриват, скршат, постои шанса да не може да се средат...
Ако успееш да го извадиш ЦД читачов кај што е и СД картичката, ке го растуриме и ке ја извадиме скршеницата...
Колку што ме држи сеќавање, ова е во касетата така?
Можеш и од подалеку да сликнеш...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 929
Клаберот СалеСК не е сервис ама е поголем хирург од сите за електроника.

@SaleSk чаре? :D

Благодарам за пофалбите.
Но со оглед на фактот дека сум во период кога сум постојано на терен, не сум во Ск, плус полицискиов, времето ми е ограничено. :/
Најдобро би било да се извади целата оваа единица, да се растури и расклопи и да се извади делчето од картичката кое останало внатре.
Би те посоветувал да не пробуваш да пикаш разноразни игли, дрвца, пинцети, чепкалки и слично и да пробуваш да го извадиш делчето зошто контактите од СД картицата се пренежни. Ако се оштетат, искриват, скршат, постои шанса да не може да се средат...
Ако успееш да го извадиш ЦД читачов кај што е и СД картичката, ке го растуриме и ке ја извадиме скршеницата...
Колку што ме држи сеќавање, ова е во касетата така?
Можеш и од подалеку да сликнеш...

Благодарам на одговорот. Да во совозачката касета е. Најдов на YouTube клип како се вади :D

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Што се случи со ЦД читачот? Го среди ли? Или да барам време за да ти помогнам? :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 929
Што се случи со ЦД читачот? Го среди ли? Или да барам време за да ти помогнам? :D


Не бев во Скопје викендов, уште не дошол на дневен ред..  Пиши број во пп ако треба ќе те барам :D