Автор Тема: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp  (Прочитано 1413 пати)

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« на: Мај 22, 2020, 13:35:54 pm »
Здраво дечки,
Во потрага сум по Голф 6 2.0 tdi 140hp, доколку знаете некој што продава вакво возило,
А истото е во добра механичка состојба, пишете во темава, спремен сум да дадам  и повеќе од тоа што се нуди по огласи.
Фала ви.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3092
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #1 на: Мај 22, 2020, 13:55:21 pm »


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17344
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #2 на: Мај 22, 2020, 14:33:55 pm »
Не ги знам возилата само добро изгледаат од оглас. Од ова што гледам би требало за макс 8500 да најдеш доста добра 6ка иако тоа е можеби и премногу. Реално некаде околу 8000 би требало да ти се доволно мислам за добра 6ка.

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3594356
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3494756

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8916
 • Аstra la vista baby !
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #3 на: Мај 22, 2020, 16:11:32 pm »
@FilipM ина GTD 170hp

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17344
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #4 на: Мај 22, 2020, 16:16:50 pm »
@FilipM ина GTD 170hp

GTD има цена скоро како Леон mk3 и Голф 7, нема некоја поента.

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #5 на: Мај 22, 2020, 16:48:12 pm »
@FilipM ина GTD 170hp

GTD има цена скоро како Леон mk3 и Голф 7, нема некоја поента.
GTD излегува како опција, се бара исклучиво 140hp, би било добро ако колата е од МКД купена, но не е морално.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46955
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #6 на: Мај 22, 2020, 16:55:56 pm »
@zeroSignal Фокус СТ чука на врата.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38163
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #7 на: Мај 22, 2020, 17:44:54 pm »
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24010.msg1124876.html#msg1124876

Види го овој, механички е стакло, каросериски, со оглед на годините и претежно скопското возење има по некоја маана, редовно и ревносно (што се вика и што треба и што не треба) сервисиран во овластен во скопје, возен од еден човек, секако неувезуван и со реални километри. Мислам дека уште е на продажба, освен ако Коронава не ги премислила во меѓувреме.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3735

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #9 на: Мај 22, 2020, 19:37:47 pm »
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24010.msg1124876.html#msg1124876

Види го овој, механички е стакло, каросериски, со оглед на годините и претежно скопското возење има по некоја маана, редовно и ревносно (што се вика и што треба и што не треба) сервисиран во овластен во скопје, возен од еден човек, секако неувезуван и со реални километри. Мислам дека уште е на продажба, освен ако Коронава не ги премислила во меѓувреме.
Фала ти, ќе се слушнам со човекот па ќе видиме

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #10 на: Мај 22, 2020, 19:38:32 pm »
https://www.facebook.com/100014044566473/posts/848791885598956/
Не знам дали е до мене, ама не се отвара линкот.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3735
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #11 на: Мај 22, 2020, 19:46:47 pm »
Odi na fb pisi golden car kje go vidis golfot tamo

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #12 на: Мај 22, 2020, 19:58:00 pm »
Odi na fb pisi golden car kje go vidis golfot tamo
Го видов другар, ама барам исклучиво дизел.

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #13 на: Мај 23, 2020, 22:21:50 pm »
Имаше и една дизелка таму (додуша 1,6) ама се продала одма, можеби за таа се мислело
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4014
 • Turbo
Одг: Купувам Golf 6 2.0TDI 140hp
« Одговори #14 на: Мај 27, 2020, 00:21:56 am »
https://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=3451772

Еве го мојот. Ако си заинтересиран, ќе договориме добра цена.
I’m so mean, I make medicine sick