Автор Тема: Desktop PC + монитор  (Прочитано 285 пати)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3269
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Desktop PC + монитор
« на: Мај 17, 2020, 15:56:20 pm »
Драги клабери, продавам компјутер со монитор

Се работи за следнава конфигурација:

Case: DeepCool Smarter
PSU: DeepCool DN500 (new version) 500W 80Plus Black (гаранција до 27.06.2020 - Anhoch)
MB: Gigabyte H110M-DS2 (гаранција до 27.06.2021 - Anhoch)
RAM: 2 x 4GB DDR4 @2400MHz CL16 Geil (гаранција до 27.06.2023 - Anhoch)
HDD: 3.5" Toshiba 1TB SATA3 7200rpm 32MB cachе (гаранција до 27.06.2020 - Anhoch)
CPU: Intel Core i5 7400 со BOX кулер (гаранција до 27.06.2021 - Anhoch)
GPU: Gigabyte GTX 1050 Ti OC 4GB

монитор: LG Flatron W2246 - одлично сочуван, без мртви пиксели.

Користен во домашни услови, не повеќе од 2 часа дневно, некогаш ни толку. Користен претежно за youtube, office работа и light gaming. Потполно функционален, без никакви проблеми. Тазе инсталиран Windows 10 и Office 2016 пакет и основен софтвер.

Цена на цел комплет: 20.000 ден.

Може и без монитор.

Сликите се од конфигурацијата.

Контакт: тука, во ПП или на 071 333 190


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3269
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Desktop PC + монитор
« Одговори #1 на: Мај 21, 2020, 22:53:55 pm »
Мониторот е продаден.

Цената на куќиштето е 18.000 ден.

Sent from my Mi 9T Pro


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31364
 • Таков е животот... јебига
Одг: Desktop PC + монитор
« Одговори #2 на: Мај 21, 2020, 23:22:32 pm »
Ако ја двоиш графичката јави ми.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3269
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Desktop PC + монитор
« Одговори #3 на: Мај 23, 2020, 09:44:26 am »
Продадено. Може клуч.

Sent from my Mi 9T Pro