Автор Тема: CARclub Тест: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta  (Прочитано 925 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25388
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1544
 • Жгл' б гл'б
Одг: CARclub Тест: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta
« Одговори #1 на: Мај 12, 2020, 19:54:13 pm »
Уље пијам, ем ракиииии-ја

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25388
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta
« Одговори #2 на: Мај 12, 2020, 20:00:29 pm »
Вака е многу подобар, знам.


Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1452
Одг: CARclub Тест: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta
« Одговори #3 на: Мај 12, 2020, 20:03:14 pm »
Чив е моторов?
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46955
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta
« Одговори #4 на: Мај 12, 2020, 20:08:34 pm »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25388
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta
« Одговори #5 на: Мај 12, 2020, 20:19:44 pm »
Чив е моторов?

По некоја логика, на Renault/Nissan алијансата. Мислам дека е некоја варијанта на TCe моторот, ама досреден да испорачува и повеќе сила и повеќе вртежен момент. Многу е подобар од 0.9 TCe, односно 0.9 IG-T.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38163
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: CARclub Тест: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta
« Одговори #7 на: Мај 12, 2020, 21:53:07 pm »

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5396
Одг: CARclub Тест: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta
« Одговори #8 на: Мај 12, 2020, 22:11:56 pm »
Bas i ne bi sakal da bidam viden vo... Ova

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7380
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: CARclub Тест: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta
« Одговори #9 на: Мај 13, 2020, 00:21:47 am »
Внатре одлично изгледа.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4589
Одг: CARclub Тест: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta
« Одговори #10 на: Мај 13, 2020, 07:44:22 am »
Ова ептен го средиле во споредба со претходната генерација и внатрешно и надворешно. I like it.

Отсутен stefanel984

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 811
Одг: CARclub Тест: Nissan Juke 1.0 DIG-T DCT N-Connecta
« Одговори #11 на: Мај 27, 2020, 15:59:12 pm »
Добро количе, ме бендисува. Ама малце поголема кубикажа да беше, бар 1.2. :)