Автор Тема: multimedia za Hyundai IX35  (Прочитано 2779 пати)

Отсутен ilcezan

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
multimedia za Hyundai IX35
« на: Мај 11, 2020, 19:47:39 pm »
Pozdrav  daj te mi sovet i iskustvo za car multimedia system so navigacija rear camera i se ostanato  ,sto bi mi preporacale  koi se po dobri        se raboti za  HYUNDAI IX35 2011 god    fala vi drustvo

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 245
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #1 на: Мај 11, 2020, 21:09:53 pm »

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6232
 • Плинаш!!!
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #2 на: Мај 11, 2020, 22:34:35 pm »
Pozdrav  daj te mi sovet i iskustvo za car multimedia system so navigacija rear camera i se ostanato  ,sto bi mi preporacale  koi se po dobri        se raboti za  HYUNDAI IX35 2011 god    fala vi drustvo
Посети ги dogsecurity и ке ти понудат се што бараш.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #3 на: Мај 12, 2020, 11:46:19 am »
@ilcezan еве ти типски мултимедија за твојот хјундаи, според рекламиве кај нив на страната, цената е 200 евра со вклучена монтажа
 http://dogsecurity.mk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1456&category_id=59&option=com_virtuemart&Itemid=1
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен @ILE@

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 124
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #4 на: Мај 12, 2020, 12:01:00 pm »
@ilcezan еве ти типски мултимедија за твојот хјундаи, според рекламиве кај нив на страната, цената е 200 евра со вклучена монтажа
 http://dogsecurity.mk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1456&category_id=59&option=com_virtuemart&Itemid=1

Не би рекол дека цената е 200 евра. Кога прашував за Киа Спортаж ми рекоја цена од 400+ евра со монтажа, и задна камера 80 евра, така да јас би типувал на слична цена.

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #5 на: Мај 12, 2020, 12:55:43 pm »
Ја се водам според ова :


Али ако е 400+ евра, фала ви позз  ;D ;D
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1248
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #6 на: Мај 12, 2020, 13:07:32 pm »
OEM изглед ако сака да има 400+.
Ова на слика е дупло поевтино на али.
Другото е маржа, и инсталација.
Е сега ако не ти се чека ќе си платиш.Толку е едноставно а и не секој е способен да тегни кабли низ кола.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2163
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #7 на: Мај 13, 2020, 13:14:22 pm »
Јас имав во спортажот, 200 евра со камера се комплет, сам си анместив работеше перфектно. plug and play беше се работеше од команди на волан до сензор за светлина.
>>>>><<<<<

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #8 на: Мај 13, 2020, 13:43:45 pm »
@Vladeee дали некои си system settings како на пример незнам ESP или TCS или пак кај пример мене преку фабричкото радио можам да подесам при заклучување на колата да се затвараат ретровизорите, дали вакви подесувања исто така ги имаш и на ваквиве андроид алтернативи ?
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2163
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #9 на: Мај 13, 2020, 13:58:06 pm »
Не неможе тоа со андроид, твојата оригинал навигација е зврзана со ECU да може да комуницира. и ти неможеш да ја смениш, мислам можеш ама декодирање и кодирање треба. на Хјундаи и киа немат такви опции радијата фабрички, ама затоа им delphi, galletto и сл хардвери и софтвери за чачкање.
>>>>><<<<<

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #10 на: Мај 13, 2020, 20:40:21 pm »
Немам фабричка навигација туку обично фабричко радио, зборував за вакви сетингс :ова се поприлично битни ствари што мислам мора да се прикажат и на андроид мултимедијата, па затоа прашував.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2163
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #11 на: Мај 13, 2020, 21:19:04 pm »
На кијата си имав копче за таа работа. А не ми се верува дека може андроид да комуницира со модула за хил асист и сл.
>>>>><<<<<

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #12 на: Мај 13, 2020, 21:55:04 pm »
Наидов на еден грк кој местел радио во иста фиеста, и гледам ги има сите сетингс од фабричкото радио и на андроидов.

2:13
Мада не сум баш сигурен дали у дог имаат вакви баш.
Ќе отидам докај нив некој ден баш ме интересира.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2163
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #13 на: Мај 13, 2020, 22:17:41 pm »
Ете и тоа измислиле кинезите :) може според модел на кола да вградуваат апликации и слични хардвери. во секој случај се исплати андроид, како таблет да си имаш во кола.
>>>>><<<<<

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10635
 • Архитект
Одг: multimedia za Hyundai IX35
« Одговори #14 на: Мај 14, 2020, 08:22:21 am »
Наидов на еден грк кој местел радио во иста фиеста, и гледам ги има сите сетингс од фабричкото радио и на андроидов.

2:13
Мада не сум баш сигурен дали у дог имаат вакви баш.
Ќе отидам докај нив некој ден баш ме интересира.

Контактирај го гркот. Прашај го колку пари.