Автор Тема: Seat Leon MK2 Radio Code ?  (Прочитано 2252 пати)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9022
 • Аstra la vista baby !
Seat Leon MK2 Radio Code ?
« на: Февруари 11, 2020, 19:14:45 pm »
При промена на акумулатор, се изгуби кодот од радиото. Пребарав низ кола никаде не најдов кодот.

На екран стои SEZ1Z 3E488 4948, би требало да е серискиот број.

Некој помош?

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4829
 • French diamond
Одг: Seat Leon MK2 Radio Code ?
« Одговори #1 на: Февруари 11, 2020, 19:19:04 pm »
Јас кодот за моето Рено ко го купив го генерирав преку апликација  на  Play Store, Renault radio code generator... го напишав серискиот број кој беше залепен странично на радиото и си добив код бесплатно  :) Пробај со некоја апликација за ВАГ.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9022
 • Аstra la vista baby !
Одг: Seat Leon MK2 Radio Code ?
« Одговори #2 на: Февруари 12, 2020, 16:06:26 pm »
Најдов генератор на интернет, но е со плаќање 20+$ затоа прашав можеби некој има.

Некој по форумов порано ги наоѓаше по сериски број...
@djidji @SaleSk ?

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
 • 69
Одг: Seat Leon MK2 Radio Code ?
« Одговори #3 на: Февруари 14, 2020, 08:22:46 am »
Најдов генератор на интернет, но е со плаќање 20+$ затоа прашав можеби некој има.

Некој по форумов порано ги наоѓаше по сериски број...
@djidji @SaleSk ?

Немам калкулатор...Кодовите ги наоѓав со вадење и исчитување на еепромите...
:)
Тоа си сака време и има работа...
Поефтино ти е да си платиш ако си нашол калкулатор...
:)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49546
 • Махер
Одг: Seat Leon MK2 Radio Code ?
« Одговори #4 на: Февруари 14, 2020, 08:32:25 am »
Или да си провериш во упатството на колата. Или да си провериш во фиоката да не има налепница некоја.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9022
 • Аstra la vista baby !
Одг: Seat Leon MK2 Radio Code ?
« Одговори #5 на: Февруари 14, 2020, 15:59:37 pm »
Или да си провериш во упатството на колата. Или да си провериш во фиоката да не има налепница некоја.

На сите места проверив каде што би можело да го има, нема. Упатството исто го нема :(
Останва уште да го извадам радиото, на него да не е запишан.


Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9022
 • Аstra la vista baby !
Одг: Seat Leon MK2 Radio Code ?
« Одговори #6 на: Февруари 19, 2020, 17:49:58 pm »
Извадено радиото, немаше код ниту на него.

Исчитан еепромот 700 ден.