Автор Тема: Менувам ракија за автомобил  (Прочитано 1386 пати)

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 512
Менувам ракија за автомобил
« на: Март 26, 2020, 15:06:07 pm »
Менувам ракија за автомобил, има количина 1000 литри, можна е и парична доплата. Понудете на 071 250 296.

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 761
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #1 на: Март 27, 2020, 11:15:46 am »
Таман сега скокна малку вредноста на ракијата како добро средство за дезинфекција, пред се за грло, од каде тргнува вирусот во поход :) , малку шала, успешна зделка ти посакувам
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 512
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #2 на: Март 27, 2020, 14:47:14 pm »
Таман сега скокна малку вредноста на ракијата како добро средство за дезинфекција, пред се за грло, од каде тргнува вирусот во поход :) , малку шала, успешна зделка ти посакувам
Не бе друже таман работа, огласот е на вујко мој, има доста количина на ракија, а му треба и возило, затоа ми кажа да пуштам оглас. Цената ќе биде како што си беше и претходно. 😀

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31393
 • Таков е животот... јебига
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #3 на: Март 27, 2020, 17:02:37 pm »
Насловов на темава е само за на телевозија, за некој разговор у студио или за Зевзекманија.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4437
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #4 на: Март 27, 2020, 19:58:47 pm »
Насловов на темава е само за на телевозија, за некој разговор у студио или за Зевзекманија.
А замисли обратно да беше насловот?

Вака е домаќински.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 512
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #5 на: Март 27, 2020, 20:30:21 pm »
Насловов на темава е само за на телевозија, за некој разговор у студио или за Зевзекманија.
Друже јас на времето првата кола така ја купив, половина од цената во пари, половина во ракија. Во Кавадарци барем ракија има во изобилие 😂😂😂

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31393
 • Таков е животот... јебига
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #6 на: Март 27, 2020, 21:07:42 pm »
Насловов на темава е само за на телевозија, за некој разговор у студио или за Зевзекманија.
Друже јас на времето првата кола така ја купив, половина од цената во пари, половина во ракија. Во Кавадарци барем ракија има во изобилие 😂😂😂

;D јас мислам во Македонија цигари, ракија и сирење можат да бидат национална валута ;D

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1598
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #7 на: Март 27, 2020, 21:33:14 pm »
 Па и не е лоша таа валута

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk


Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 761
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #8 на: Март 29, 2020, 14:21:12 pm »
Таман сега скокна малку вредноста на ракијата како добро средство за дезинфекција, пред се за грло, од каде тргнува вирусот во поход :) , малку шала, успешна зделка ти посакувам
Не бе друже таман работа, огласот е на вујко мој, има доста количина на ракија, а му треба и возило, затоа ми кажа да пуштам оглас. Цената ќе биде како што си беше и претходно. 😀
Не ме сфаќај погрешно, не ми беше коментарот во насока на ниска/висока цена, се си е на место, јас од мене тргнувам, како почна епидемијата си ја зголемив дозата за дезинфекција и останав без резерви :)
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 512
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #9 на: Март 29, 2020, 16:09:15 pm »
Таман сега скокна малку вредноста на ракијата како добро средство за дезинфекција, пред се за грло, од каде тргнува вирусот во поход :) , малку шала, успешна зделка ти посакувам
Не бе друже таман работа, огласот е на вујко мој, има доста количина на ракија, а му треба и возило, затоа ми кажа да пуштам оглас. Цената ќе биде како што си беше и претходно. 😀
Не ме сфаќај погрешно, не ми беше коментарот во насока на ниска/висока цена, се си е на место, јас од мене тргнувам, како почна епидемијата си ја зголемив дозата за дезинфекција и останав без резерви :)
Уживај 😀

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 512
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #10 на: Април 08, 2020, 18:40:37 pm »
^^^

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1636
 • Жгл' б гл'б
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #11 на: Април 10, 2020, 21:55:07 pm »
Ебати државата, човек не може еден тон рачиа да продае...

На факултет еден колега секој Понеделник носеше со татко му со комбето по триста литра.

А, не ли откупуваат веќе кафаниве на големо - да им дааш по 100-200 повремено?
Или сега на сите бараат фактури (Бемти државата, вторпат) ?
Ежо Магаро Венти Лаатор КозИ

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 512
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #12 на: Април 10, 2020, 22:23:24 pm »
Ебати државата, човек не може еден тон рачиа да продае...

На факултет еден колега секој Понеделник носеше со татко му со комбето по триста литра.

А, не ли откупуваат веќе кафаниве на големо - да им дааш по 100-200 повремено?
Или сега на сите бараат фактури (Бемти државата, вторпат) ?

Има многу фактори брат, прво има доста ракија, барем во Тиквешијата, сигурно секоја втора куќа има по 500 литри залиха. Второ, доста е затегнато, ако те фатат при транспорт може квалитетно да те изгорат, за некоја година сигурно ќе мора да се вадат некои лиценци за да можеш да произведуваш, и трето има многу неквалитетна ракија што ја даваат испод цена. Инаку во право си за муабетот, порано многу кавадарчани и неготинци така и се школувале, сите мкнеле и продавале ракија по Скопје, па со тие средства да се школуваат.

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1636
 • Жгл' б гл'б
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #13 на: Април 10, 2020, 22:30:13 pm »
Колегава имаше пеес фаќин хектари... барем така викаше.

Пеес хектари е многу, бе, да ти ебем! :D

Тој имал за Јагуар, не за 1000 литра само да продае :D

Не праам више офтопик, со среќа да тргне.
Еве, ако налетам на инфо да некој бара ќе ти пишам пак.
Ежо Магаро Венти Лаатор КозИ

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 512
Одг: Менувам ракија за автомобил
« Одговори #14 на: Април 20, 2020, 18:28:26 pm »
^^^