Автор Тема: CARclub Тест: Land Rover Discovery Sport  (Прочитано 379 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46875
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: Land Rover Discovery Sport
« Одговори #1 на: Март 19, 2020, 19:56:00 pm »
Најкултурен СУВ на пазарот.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4337
Одг: CARclub Тест: Land Rover Discovery Sport
« Одговори #2 на: Март 19, 2020, 20:09:43 pm »
Феноменален, штета што е изгледа тесен малце внатре и нема комоција за нашиве директори, па затоа зимаат само Range Rover.
« Последно менување: Март 19, 2020, 20:15:08 pm AUUU »

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31357
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Land Rover Discovery Sport
« Одговори #3 на: Март 19, 2020, 20:11:48 pm »
Убав убав.

Воланот у е ставрно огромен или така ми се чини мене?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46875
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: Land Rover Discovery Sport
« Одговори #4 на: Март 19, 2020, 20:31:39 pm »
Феноменален, штета што е изгледа тесен малце внатре и нема комоција за нашиве директори, па затоа зимаат само Range Rover.
Затоа е толку културен и отмен, неотесаните друго купуваат. Испод част им е ова. Тоа го прави да е особено добар.

Се разбира во темно сива боја со нормални бандажи, не во ваква потресителна комбинација бабска боја со раткапни црни.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Land Rover Discovery Sport
« Одговори #5 на: Март 19, 2020, 20:43:05 pm »
Бојата не е воопшто лоша, само промашени се тркалата и „затвараат“. Да се погодени тркалата, одма е друго...
Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2260
Одг: CARclub Тест: Land Rover Discovery Sport
« Одговори #6 на: Март 19, 2020, 21:49:16 pm »
Фино изгледа, само мислам малку се 150кс за скоро 2 тона кола. Си бара ова барем 200кс
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4337
Одг: CARclub Тест: Land Rover Discovery Sport
« Одговори #7 на: Март 19, 2020, 23:50:10 pm »
Страшно е ова со црниве бандаши, исто личи дали e со 19" што коштаат 5.000,00 еур или со црни челични.

Уште го памтам плавиот Меган РС со црни бандаши, од далеку си мислиш се дека се обични челични, ептен грдо.