Автор Тема: Smart 2003-2008  (Прочитано 772 пати)

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 568
Smart 2003-2008
« на: Март 17, 2020, 13:22:50 pm »
Kupuvam Smart benzin dali turbo dali atmo ne e bitno. Namenata ke bide cisto za vo grad voznja so nekolku izleti mesecno niz Makedonija :D
Voziloto ke bide vozeno od moite postari lugje od 60 godini :D

Ponudete slobodno so normalni i fer ceni :)
Seat Leon 1.4 TSI

Присутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 51
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #1 на: Март 17, 2020, 13:53:03 pm »
Тони секогаш има за продавање или знае кој продава.
070 22 78 11
Пробај си ја среќата.
Среќно

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17398
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #2 на: Март 17, 2020, 14:50:24 pm »
Тони секогаш има за продавање или знае кој продава.
070 22 78 11
Пробај си ја среќата.
Среќно

Кој е овој Тони?

Присутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 51
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #3 на: Март 17, 2020, 15:17:16 pm »
Тони Алфа од Сингелич, мајстор за италијански коли и смартови.
Таму го одржувам Стилото, и имам видено еден куп Смартови кај него. Или он продава или знае кој продава.
Затоа посочив кон него.

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2106
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #4 на: Март 17, 2020, 18:07:26 pm »
Што ќеиф има во тоа бициклетот? За малку повише пари има нормалмо градско количе
>>>>><<<<<

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 568
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #5 на: Март 17, 2020, 18:21:40 pm »
Што ќеиф има во тоа бициклетот? За малку повише пари има нормалмо градско количе

Те разбирам во целост ама за помалце или повеќе пари и ова е таман. За пензиќи топ ќе им биде :)
Seat Leon 1.4 TSI

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2106
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #6 на: Март 17, 2020, 18:22:42 pm »
До која цена бараш кола?
>>>>><<<<<

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 568
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #7 на: Март 17, 2020, 18:23:50 pm »
До која цена бараш кола?

До 2.000-2300€
Seat Leon 1.4 TSI

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1636
 • Жгл' б гл'б
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #8 на: Март 17, 2020, 20:04:44 pm »
Миалам дека се наоѓа добра Corsa C за толку...
Ежо Магаро Венти Лаатор КозИ

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2106
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #9 на: Март 17, 2020, 22:14:43 pm »
јас му понудив јапанче за тие пари, нека си одлучи, јас лично не преферирам пластична кола :)
>>>>><<<<<

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17398
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #10 на: Март 17, 2020, 23:05:58 pm »
јас му понудив јапанче за тие пари, нека си одлучи, јас лично не преферирам пластична кола :)

Кој јапонец не е пластичен?

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2106
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #11 на: Март 17, 2020, 23:16:39 pm »
прогуглај, да не му го труеме постот на човекот
>>>>><<<<<

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 568
Одг: Smart 2003-2008
« Одговори #12 на: Март 22, 2020, 09:24:31 am »
Kluc :)
Seat Leon 1.4 TSI