Автор Тема: CARclub Тест: Hyundai Elantra Facelift  (Прочитано 1620 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37506
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: CARclub Тест: Hyundai Elantra Facelift
« Одговори #30 на: Март 14, 2020, 22:49:12 pm »
Различен е знакот напред, доволно за  феислифт. :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


можда изгледа различно на сликиве, али ист е, не е променет на моделите од 2006 до 2012 :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19636
Одг: CARclub Тест: Hyundai Elantra Facelift
« Одговори #31 на: Март 15, 2020, 15:25:04 pm »
Мрзи.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 363
Одг: CARclub Тест: Hyundai Elantra Facelift
« Одговори #32 на: Март 15, 2020, 17:59:39 pm »
Timeless :)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 205
Одг: CARclub Тест: Hyundai Elantra Facelift
« Одговори #33 на: Март 15, 2020, 20:37:14 pm »
Јас ја имам 6та и внатре редизајнот е помодерен али и мене ако ме прашувате надворешниот дел е промашена работа
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Pane-G

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 204
Одг: CARclub Тест: Hyundai Elantra Facelift
« Одговори #34 на: Март 20, 2020, 08:35:09 am »
Промашен е надворешен дизајн ,а внатрешниот е топ ,но пак би бирал Инсигнија и така си личат горе-доле


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19991
Одг: CARclub Тест: Hyundai Elantra Facelift
« Одговори #35 на: Март 20, 2020, 09:15:06 am »
Богами, батали што се различни класи, него сличностите им се огромни... И двете имаат тркала, седишта, волан, светла...

Чинам дека и двете се автомобилски превозни средства, така да, огромна е сличноста, дефинитивно.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Pane-G

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 204
Одг: CARclub Тест: Hyundai Elantra Facelift
« Одговори #36 на: Март 20, 2020, 09:16:37 am »
Да, кола си е кола , волан и тркала и мотор и каросерија и шасија и толку


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk