Автор Тема: Renault Megane Grandtour 1.9 dCi 130 FAP Dynamique  (Прочитано 322 пати)

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1627
Renault Megane Grandtour 1.9 dCi 130 FAP Dynamique
« на: Март 08, 2020, 21:45:34 pm »
Роднините од Имачка го продаваат возилото,за детали може да видите на огласот подолу.
Инаку ја имаат 2-3 години,произведена е 2010 год. колку што се сеќавам ја купија од прв газда во Германија,пред некои си 15000км направен е сервис со промена на комплет сет ребрасти каиш и комплет сет ламела,нови дискови и плочки.
Во врска со километражата нема лага,возилото е во Германија но ако некој е заинтересиран може да се донесе тука.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/auto-inserat/renault-megane-grandtour-dci-130-fap-dynamique-g%C3%BCtersloh/295027853.html?fbclid=IwAR0soCDVzjEYVjkdRyM1wNSi0HEDH1bVJqYF82ocBl2i9Rrc0aXfee_Cgds&ref=srp&searchId=60f267e1-bdc5-1baa-9e8d-84d11716b0bc

Цената  5200е донесена до Македонија,но има можност за договор.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!