Автор Тема: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe  (Прочитано 1262 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31357
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #1 на: Февруари 27, 2020, 18:31:23 pm »
„2-литарски турбо-бензинец кој испорачува 306 коњски сили и 450 коњски сили“

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 952
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #2 на: Февруари 27, 2020, 19:10:20 pm »
Lici i moze da pomine kako dobra Kia, No nikako kako BMW.

Koj e dizajnerot?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46875
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #3 на: Февруари 27, 2020, 19:12:42 pm »
Ова би можело да помине со V10 атмос моторот од старото М5 ако го понудат како М2. Инстант класик, сите паѓање у несвест, од новинари до купци и све. И чао џаци.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4337
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #4 на: Февруари 28, 2020, 00:09:57 am »
Lici i moze da pomine kako dobra Kia, No nikako kako BMW.

Koj e dizajnerot?
Дизајнерка е:


Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 952
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #5 на: Февруари 28, 2020, 00:39:14 am »
Od napred kako Kia, pozadi kako Elantra...baska 306ks na preden pogon i kolata bila top???

Mozda, ama tek kakva li bi bila so zaden pogon.
OK, ima xdrive verzija ama sepak...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #6 на: Февруари 28, 2020, 06:58:02 am »
М235i верзијата со 306 коњи е само со xDrive, нема опција за погон само на предни.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #7 на: Април 02, 2020, 11:51:22 am »

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9435
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #8 на: Април 02, 2020, 21:06:55 pm »
Како бе може на некој тоа горе да му е убаво!? Умре ли и последниот саглам дизајнер во BMW?
Добро што не ја усеруваат тројката и петката, мада следната серија сигурно ќе избацат нешто арачиновско.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46875
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #9 на: Април 10, 2020, 12:16:03 pm »
As per my last email:               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 283
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #10 на: Април 10, 2020, 17:36:21 pm »
Секогаш си имало грди
Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46875
 • Махер
  • malikovski.com
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #12 на: Април 10, 2020, 18:16:58 pm »
Секогаш си имало грди

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Уууу... Што знам, мене на Bangle 7-цата ми се свиѓаше уште тогаш. Чудна е, ама што знам...

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 283
Одг: CARclub Возење: 2020 BMW Серија 2 Gran Coupe
« Одговори #13 на: Април 10, 2020, 19:47:12 pm »
И мене тогаш ми се свиѓаше 6-ката. Поената ми беше дека секогаш имало и убави и грди коли и секогаш ке има од сите производители. Односно дека не умреле добрите дизајнери ниту се родиле вчера лошите.

Секоја кола си има таргет група. На некој ке му биде омилена кола оваа.