Автор Тема: CARclub Тест: DR Automobiles DR3  (Прочитано 708 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 142
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: CARclub Тест: DR Automobiles DR3
« Одговори #1 на: Февруари 17, 2020, 19:40:26 pm »
Мех, "кросоверчиња" на секој чекор.
Колава му одговара на доктор @SaleSk , доктор со докторско ауто.  ;D
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31357
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: DR Automobiles DR3
« Одговори #2 на: Февруари 17, 2020, 20:03:33 pm »
Сега ми е јасно како апаратов се нашол на листа на најпосакувани возила ;D

Уствари, .... добро... абе добро е. Трпи плин. Тоа е најбитно во целава приказна.
« Последно менување: Февруари 17, 2020, 20:11:28 pm Tischläufer »

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20102
Одг: CARclub Тест: DR Automobiles DR3
« Одговори #3 на: Февруари 17, 2020, 23:58:26 pm »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38117
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: CARclub Тест: DR Automobiles DR3
« Одговори #4 на: Февруари 18, 2020, 07:20:22 am »
...од рубриката „Возила што никого не го инетересираат“ ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25355
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: DR Automobiles DR3
« Одговори #5 на: Февруари 18, 2020, 07:41:43 am »
Дап.

---

Edit: Колава не е за наш пазар, каде што за 15.000 евра се купуваат одлични модели од европски брендови. Ова е за пазар каде што соодветните, директни конкуренти си коштаат од 20к па нагоре. Вака.. Тнко.
« Последно менување: Февруари 18, 2020, 08:08:31 am zeroSignal »

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5882
 • 69
Одг: CARclub Тест: DR Automobiles DR3
« Одговори #6 на: Февруари 18, 2020, 10:11:42 am »
Мех, "кросоверчиња" на секој чекор.
Колава му одговара на доктор @SaleSk , доктор со докторско ауто.  ;D

На доктор се знае каква кола му доликува...Но ако мислиш дека треба да вози таква, ондак ке добиеш и ти таква услуга од докторот, иста како и колава ... :D

Но Зеро вели вака:

Кинеските автомобили не се ништо ново – но што се случува кога италијанско студио ќе проба да внесе малку добро-познат шарм во приказната? Ги добиваме DR Automobiles!

-----------

И искрено внатрешноста на сликите изгледа 90% подобро од извиканите европски брендови, барем на слики...За квалитет не коментирам..
И цената ако е до 6000 евра, има партали да направи
:D :D :D :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Присутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2298
Одг: CARclub Тест: DR Automobiles DR3
« Одговори #7 на: Февруари 18, 2020, 21:05:42 pm »
А чив е коњот? 😀
Прв пат слушам за ДС.
Стварно, чив е? Претподтавувам мотор па и мењач се од некој баш европски производител? Ваљда не е фул кинески... И каде е италијанското во колата освен дизајнот. Ако може малко повеќе инфо.

Иначе, нај-најбитната работа овде е што се нуди со фабрички плин. Мислам да е маалку поефтин може и ќе го купи некој.