Автор Тема: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line  (Прочитано 8178 пати)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29056
    • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #30 на: 11 Февруари 2020, 10:56:19 am »
И да е така (а не е), кога нешто заслужува да биде пофалено, го фалам.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #31 на: 11 Февруари 2020, 11:47:29 am »

Сеат за опел е Волксваген.

Астра К за Голф 8 е Леон Fr.  :P

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #32 на: 11 Февруари 2020, 12:14:06 pm »

Сеат за опел е Волксваген.

Астра К за Голф 8 е Леон Fr.  :P

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3595
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #33 на: 11 Февруари 2020, 14:40:55 pm »
@Tischläufer  Единствен кој прави негтивна атмосфера и хејт во секоја можна тема на се поврзано и неповрзано со дизел и со коментарите што подаелеку од VW си ти. После незнам што ти е со тоа VW биле злобна циганска расипана компанија под покровителство на Германија. Сите големи конгломерати меѓу кои се и сите производители на коли се такви. Злобни, расипани, цигани кој би ја продале и крвта од сопственото дете(фигуративно) за да ја зафркнат конкуренцијата и да изм'кнат што е можно поголем ќар од се што може. Секоја држава си го штити своето па и така сите американски компании се заштитени од америка, германските од германија, италјанските од италија.... разбираш. Тоа дека некоја компанија која врти над 10.000.000.000 евра е добра компанија и е фер може да се раскажува до 6-то одделение, истиот период и кога се прават муабетите дали Русија или Америка се појјаки и кој се добри а кој се лоши.
Пазарот си го кажува своето. Ако некоја фирма ја бива ќе си работи, ако не ја бива ќе испушти душа и или ќе пропадне или ќе се реструктуриа и ќе се продаде на друг. Сами гледам кој каде е и зошто е така.

@Stratro i @velestrumf  Реченицата во врска со Фордот и Опелот беше шега и беше наменета како контра реплика на членот во кој што кривец за сите светски случувања му е VW и дизелот. Форд си се сосема Ок марка и мило ми е што се трудат и прават брзи и моќни коли (на што сум голем поборник).
Што е до мене би сакал да има 100 произведувачи на коли и сите да си прават брзи јаки коли без  никакви грижи како ние купувачите би имале што повеќе избор.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #34 на: 11 Февруари 2020, 22:01:34 pm »
@Tischläufer  Единствен кој прави негтивна атмосфера и хејт во секоја можна тема на се поврзано и неповрзано со дизел и со коментарите што подаелеку од VW си ти. После незнам што ти е со тоа VW биле злобна циганска расипана компанија под покровителство на Германија. Сите големи конгломерати меѓу кои се и сите производители на коли се такви. Злобни, расипани, цигани кој би ја продале и крвта од сопственото дете(фигуративно) за да ја зафркнат конкуренцијата и да изм'кнат што е можно поголем ќар од се што може. Секоја држава си го штити своето па и така сите американски компании се заштитени од америка, германските од германија, италјанските од италија.... разбираш. Тоа дека некоја компанија која врти над 10.000.000.000 евра е добра компанија и е фер може да се раскажува до 6-то одделение, истиот период и кога се прават муабетите дали Русија или Америка се појјаки и кој се добри а кој се лоши.
Пазарот си го кажува своето. Ако некоја фирма ја бива ќе си работи, ако не ја бива ќе испушти душа и или ќе пропадне или ќе се реструктуриа и ќе се продаде на друг. Сами гледам кој каде е и зошто е така.

@Stratro i @velestrumf  Реченицата во врска со Фордот и Опелот беше шега и беше наменета како контра реплика на членот во кој што кривец за сите светски случувања му е VW и дизелот. Форд си се сосема Ок марка и мило ми е што се трудат и прават брзи и моќни коли (на што сум голем поборник).
Што е до мене би сакал да има 100 произведувачи на коли и сите да си прават брзи јаки коли без  никакви грижи како ние купувачите би имале што повеќе избор.

Ете горе ти одговорија, нема потреба од понатамошен хејт. Доволно беше, треба да олабавите. Кога ќе олабавите ќе олабават и другите.

Присутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10881
  • 430i
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #35 на: 12 Февруари 2020, 07:59:52 am »
миљенце не може да им го опрости на ВЊ тестирањето на дизел издувни гасови со мајмуни во комора
се сеќаваме дека тоа требаше да бидат луѓе, ама ВЊ ги поистоветува своите клиенти со мајмуни, така да...

;D

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #36 на: 12 Февруари 2020, 08:41:33 am »
"Wolfsburg, Germany....in a not so distant future.."


Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29056
    • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #37 на: 12 Февруари 2020, 12:03:29 pm »
Во тема за одличен нов Опел, фановите на Опел повторно го хејтаат VW. Ничим изазвани.

Океј, вие си знаете.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #38 на: 12 Февруари 2020, 13:06:55 pm »
Во тема за одличен нов Опел, фановите на Опел повторно го хејтаат VW. Ничим изазвани.

Океј, вие си знаете.

Како не бе директоре, важи. Тек така, ничим изазвани... или пак ти имаш филтер па не приметуваш други работи.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29056
    • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #39 на: 12 Февруари 2020, 13:13:10 pm »
Спомна некој VW пред тебе, во било кој контекст?

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #40 на: 12 Февруари 2020, 21:21:31 pm »
Спомна некој VW пред тебе, во било кој контекст?

Не

Отсутен mkm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1275
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #41 на: 23 Февруари 2020, 17:32:41 pm »
Новава Корса е 208-мица без заби

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Opel Corsa 1.5 Diesel 102 GS Line
« Одговори #42 на: 23 Февруари 2020, 21:43:20 pm »
Да, многу е јака нели? ;D