Автор Тема: Kupuvam Crossover, SUV....  (Прочитано 1353 пати)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Kupuvam Crossover, SUV....
« на: Февруари 05, 2020, 14:21:26 pm »
Ajde ponudete Q3, Tiguan, Quasqai, i slicni, da e avtomatik e najbitno, dizel po moznost,  i boja crna, temno siva, siva, eventualno bela epten zort ako e :).

Ne od uvoz so sesnaeset miljona vrakani kilometri, baba so go vozela, ami ako znaete nekoj esnaf da prodava ili od azdis saka da smeni vozilo :)

Bojata e najvazna neli koga se raboti za zena.....(Mazot mi si kupi kola...kakva ma...mnogu ubava edna crvena zamerak) .  ;D ;D ;D ;DОтсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1670
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #1 на: Февруари 05, 2020, 14:44:26 pm »
Еве ти

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,23951.0.html

Ако ти фати око, слушни се со колегава и договорете се, неувзен, прв газда, дизел, 4х4 и сите други матракуки, кожи можи дрн дрн ...

пс. извини бараш автоматик а овој мануал е.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #2 на: Февруари 05, 2020, 15:21:29 pm »
Kolata ja gledav na pazar 3, ok mi deluvase, samo sto e manual,

Ke mora da pobara mislnje od toj sto ke ja vozi :)


Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1604
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #3 на: Февруари 05, 2020, 17:37:08 pm »
Не е мое да ти солам памет, а да размислиш за нова, барем денес имаш огормен избор на СУВ, зошто здрава кола од овие што ги наброја и тука купена ќе кошта повеќе отколку увозна без разлика на годините.

Присутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1961
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #4 на: Февруари 05, 2020, 17:45:22 pm »
Киа соренто 2.2 197 кс 2012 година аутоматик со 160.000км и прв газда 10500€

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48577
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #5 на: Февруари 05, 2020, 17:55:13 pm »
Не е мое да ти солам памет, а да размислиш за нова, барем денес имаш огормен избор на СУВ, зошто здрава кола од овие што ги наброја и тука купена ќе кошта повеќе отколку увозна без разлика на годините.
Се сложувам. Двобојна црвена или жолта и црн покрив е одлична: https://www.carclub.mk/2018/08/06/suzuki-vitara-dobiva-vizuelno-osvezuvanje-i-novi-motori/

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14937
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #6 на: Февруари 05, 2020, 20:01:51 pm »
И јас мислев дека Витарата е незаменлива понуда, додека не се откажа другар ми од неа после возење на Витара и Спортаж едно подруго...

Вика "Пунто втора генерација знаеш? Епа така се осетив за Витарата после возење на Спортажот."

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31962
 • Таков е животот... јебига
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #7 на: Февруари 05, 2020, 20:04:38 pm »
Драпај си меот

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48577
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #8 на: Февруари 05, 2020, 20:23:53 pm »
И јас мислев дека Витарата е незаменлива понуда, додека не се откажа другар ми од неа после возење на Витара и Спортаж едно подруго...

Вика "Пунто втора генерација знаеш? Епа така се осетив за Витарата после возење на Спортажот."

Помала е од Спортажот, покомпактна и убедливо најлесна во класата. Единствено убаво би било SHVS да се нудеше во Витарата. 1050kg, да, да 1050кг. Ти како ентузијаст би требало да знаеш што значи таа бројка во споредба со конкурентите кои се 1450 и јаче.

Драпај си меот
И мене многу ми фати око Витарата.
« Последно менување: Февруари 05, 2020, 21:01:50 pm Deni »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14937
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #9 на: Февруари 05, 2020, 23:02:24 pm »
Јас како ентузијаст знам ама ни јас не би дал 17 бона за нешто што се осеќа ко Пунто од лошите.

Плус, ентузијаст не глеа кола со 3 сантима подигнато подвозје.

Да не му кварам тема на Спортекс, шуќур пишал нешто на форумов. Ако сакате да продужиме дискусија, тагнете ме во некоја друга тема :)

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 798
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #10 на: Февруари 05, 2020, 23:25:11 pm »
Кое црно пунто, не трескај глупости.
Оди седни и повози па оформи мислење.
Витарата не е Бентли ама Пунто бе.

Он топик, тој дечкото у Сузуки критикува се што е конкуренција, а Игнисот рецимо го фалеше ко најбоље ауто. Плус, имаат некој суптилно арогантен однос као "нормално дека ќе купиш Сузуки, најбоље се".
Витарата мислам дека е солидно ауто со турбо моторот од 140кс и доста  опрема.
У Киа од друга страна, не сакаат ни да чујат за попуст за Спортажот, камоли да влезеш у преговор. Абе не те рецка за цена.
Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
« Последно менување: Февруари 05, 2020, 23:32:09 pm Bravo »

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10076
 • Giulietta QV
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #11 на: Февруари 06, 2020, 08:20:43 am »
помина цел месец од 2020 а никој на форум не се пофали дека купил Спортаж, така да @Sportex , барај Спортаж некој ;D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48577
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #12 на: Февруари 06, 2020, 08:24:27 am »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Kupuvam Crossover, SUV....
« Одговори #13 на: Февруари 06, 2020, 08:35:49 am »
Fala decki za sovetite. Mene ustava pena mi fati ubeduvajki zena deka "Novo si e Novo". Ke da uspeav izgleda. Ke vidime denes, dali ke i se bendisa mojot predlog. 😁😁