Автор Тема: Kupuvam Tovarno vozilo ...?  (Прочитано 681 пати)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Kupuvam Tovarno vozilo ...?
« на: Февруари 04, 2020, 17:19:40 pm »
Caddy, Nemo, Partner, ne e bitno kakvo e ...

Bitno e da e zdravo ne mnogu vozeno, (da ne e kanta) , da edizel i mora da zatvoreno pozadi, znaci tovarno bez prozori vo tovarniot del,

Ako ima ponudi bujrum.... :)


Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5886
 • 69
Одг: Kupuvam Tovarno vozilo ...?
« Одговори #1 на: Февруари 05, 2020, 08:46:27 am »
Има...Прв газда, 2013-та декември, со поминати 100.000км сопственик доктор, не од оние арабат, него домаќин и вљубеник во колите. Возено домаќински, нескршено, нетумбано, не шминкано, реална километража, за два пара гуми не сум сигурен, одржувано во овластен сервис се по пропис.
Се работи за сребрено металик Кеди, дизел. Човекот има 5 коли, и на крај свати дека Кедито му е одвишак.
За повеќе детали ке треба да се јавиш на бројот: 075 455 130 и да го побараш Др.Блажен

Е сега не ги исполнува твоите критериуми да е со лим позади, значи не е товарно (незнам дали се води како товарно ако тоа ти е важно), но дали тоа би влијаело на твојата потреба не би знаел да ти кажам.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Kupuvam Tovarno vozilo ...?
« Одговори #2 на: Февруари 05, 2020, 13:10:15 pm »
Mora druze, ako ne morashe ke bese kade kade polesno,

Za prenos na oruzje mi treba, a spored zakon mora da e konzerva pozadi, prozori ne smee da ima, :( :( moze zadnata vrata eventulano da e so prozor, stranicno ne smee, znaci mora da e tovarno.


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31393
 • Таков е животот... јебига
Одг: Kupuvam Tovarno vozilo ...?
« Одговори #3 на: Февруари 05, 2020, 20:00:53 pm »
Види у Арачиново ;D

Отсутен The Seventh Son

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 87
Одг: Kupuvam Tovarno vozilo ...?
« Одговори #4 на: Февруари 06, 2020, 00:42:12 am »
а да се завари лим ???

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5407
Одг: Kupuvam Tovarno vozilo ...?
« Одговори #5 на: Февруари 06, 2020, 08:05:01 am »
Koja cena oruzjeto, onaka rekreativno  :-* :P