Автор Тема: Менувач GETRAG 240  (Прочитано 704 пати)

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1256
 • Велешанче
Менувач GETRAG 240
« на: Јануари 21, 2020, 14:26:37 pm »
Како што гласи насловот, купувам менувач GETRAG 240 за OHC мотор. Фабрички бил вградуван во Opel Rekord E2 (1982-1986) и Opel Manta B2 (1982-1988) со 1.8 OHC мотор. Ако случајно знаете некој да продава делови за некои од наведените возила или има фрлено во некој отпад контактирајте ме во пп. Еве една слика како изгледа менувачот:

Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1256
 • Велешанче
Одг: Менувач GETRAG 240
« Одговори #1 на: Февруари 22, 2020, 19:11:14 pm »
Бумп
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1256
 • Велешанче
Одг: Менувач GETRAG 240
« Одговори #2 на: Март 26, 2020, 17:35:11 pm »
.
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1256
 • Велешанче
Одг: Менувач GETRAG 240
« Одговори #3 на: Април 28, 2020, 14:32:21 pm »
.
Project car: Opel Kadett C
Daily: Opel Corsa E