Автор Тема: Malo gradsko kolice do 1200 €  (Прочитано 4884 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3757
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #30 на: Февруари 17, 2020, 22:28:42 pm »
Budzetot ide plus za uste 200€ taka da sega 1200 bi dal za kola ama oskudno e pak. Mile daj ti toa tvojot spark sto i da bese da ti dadam pari

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 761
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #31 на: Февруари 18, 2020, 08:08:52 am »
Еве ти добра понуда, од ова (по таа цена) нема ништо подобро моментално на пазарот
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14455
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #32 на: Февруари 18, 2020, 21:57:29 pm »
Продавачот шитка и плински уред кој некогаш бил на колава. Верувам дека за 1200 евра можеш да и земеш и колата и уредот.
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3362973

Еве уште една кола:
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3362973

Еве ја Маздата од погоре, нема панел што не е удрен/фарбан:
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3513736

Сеат Ибица:
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3498410

Уште една Ибица:
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3425592
« Последно менување: Февруари 18, 2020, 22:07:52 pm MartinAlfista »

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31393
 • Таков е животот... јебига
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #33 на: Февруари 18, 2020, 22:17:30 pm »
Budzetot ide plus za uste 200€ taka da sega 1200 bi dal za kola ama oskudno e pak. Mile daj ti toa tvojot spark sto i da bese da ti dadam pari

Имаш Спаркови еден куп користени како втори и трети возила. Ако се добро одржувани се исто како нови. Јас едно време гледав и најдов неколку добри понуди од околу 1500 евра со километражи под 100.000 со клима, серво и централно. Ако најдеш некоја интересна понуда може да одиме заедно да видиме во што состојба е.

Мојот се експлоатира секојдневно, ни ка крај памет не ми паѓа да го продавам. Еден сервис од 2000 денари годишно, регистрација за 5200 денари, 7 литра плин во град. Баш и не ми е за продавање.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3757
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #34 на: Февруари 19, 2020, 11:55:49 am »
Najdov punto mk1 od prv gazda so 85.000km vo ekstra sostojba 1.1 55s 99 god arno ama ima problem nema servo i cenata e plafon 1300€.
Nejke da cue za podole. Servis mu e napraven kais filtri takvi potrosni stvari. Vredi li cudovo ili epten e napumpana cenata. Mu ponudiv 1200 jok nebiva. Inace stariot barase 1450 so 300 maki edvaj dojdovme na 1300 i tolku tuka zastana..

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3991
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #35 на: Февруари 19, 2020, 12:01:05 pm »
Да ти текнеше порано за Пунтото на Зилепунто :)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3757
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #36 на: Февруари 19, 2020, 12:02:46 pm »
Eve go

Sent from my MI MAX using Tapatalk


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3991
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #37 на: Февруари 19, 2020, 12:13:12 pm »
На прв поглед делува убаво зачувано, и ако се додаде фактот прв газда...
@ZilePunto беше до скоро сопственик на Пунто, види со него, нека помогне со совет.

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5818
 • Плинаш!!!
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #38 на: Февруари 19, 2020, 12:18:31 pm »
Да ти текнеше порано за Пунтото на Зилепунто :)
Ехх касни некој месец, а ке ми беше мило да ги земеше некој што го знам.
На прв поглед делува убаво зачувано, и ако се додаде фактот прв газда...
@ZilePunto беше до скоро сопственик на Пунто, види со него, нека помогне со совет.
Поразговаравме околу ова пунто и му се понудив за било каков совет и дури и ако треба да одиме заедно и да го видиме.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3757
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #39 на: Февруари 19, 2020, 12:39:19 pm »
Me koci cenava preskapo e damu se pluknam u puntoto.
Mi objasni fino zile pred nekoj den sve maani okolu puntovcive pa kje vidime. Da imase servo kje go pazarev bez razmisluvanje edino da napumpam gimite 0.2 bar povekje pa da se tesam taka deka ima servo ;) iako me ubeduvaat deka puntovcive lesno motaat.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3991
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #40 на: Февруари 19, 2020, 12:50:32 pm »
Неколку пати што сум го возел на времето ми изгледаше како да има серво споредено со некои други коли (застави, лади...)

Сметај дека тој што ќе го вози ќе ја има улогата на тпмс сензор :) Чим почне тешко да се мота воланот ќе значи дека треба да се допумпаат гумите :)

Што се однесува до цената, веќе е спуштена за 10%. Ако е ОК колата, 50/100 евра помалку не треба да бидат камен на сопнување. Виде и самиот колку е тешко да се најде соодветно возило.


Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 672
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #41 на: Февруари 19, 2020, 13:12:22 pm »
Me koci cenava preskapo e damu se pluknam u puntoto.
Mi objasni fino zile pred nekoj den sve maani okolu puntovcive pa kje vidime. Da imase servo kje go pazarev bez razmisluvanje edino da napumpam gimite 0.2 bar povekje pa da se tesam taka deka ima servo ;) iako me ubeduvaat deka puntovcive lesno motaat.

Јас возам Фелиција без серво. Ако е колава за почетник би те советувал да бараш со серво, ети знам јас колку мрчев кога седнав од кола со серво на кола без серво. Инаку се навикнува после некое време, Али паркирањето пак е потешко/поспоро додека измоташ.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3757
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #42 на: Февруари 19, 2020, 13:12:54 pm »
Problem e sto puntovcive se dvizat okolu 900-1100 € so 4 vrati e sega ova otskaka 200 plus e aj prv gazda mala kilometraza toa edino ako me premisli.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3991
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #43 на: Февруари 19, 2020, 13:23:59 pm »
Me koci cenava preskapo e damu se pluknam u puntoto.
Mi objasni fino zile pred nekoj den sve maani okolu puntovcive pa kje vidime. Da imase servo kje go pazarev bez razmisluvanje edino da napumpam gimite 0.2 bar povekje pa da se tesam taka deka ima servo ;) iako me ubeduvaat deka puntovcive lesno motaat.

Јас возам Фелиција без серво. Ако е колава за почетник би те советувал да бараш со серво, ети знам јас колку мрчев кога седнав од кола со серво на кола без серво. Инаку се навикнува после некое време, Али паркирањето пак е потешко/поспоро додека измоташ.
Сме се улежале ;D

Problem e sto puntovcive se dvizat okolu 900-1100 € so 4 vrati e sega ova otskaka 200 plus e aj prv gazda mala kilometraza toa edino ako me premisli.
Никој нема да се збогати, ниту да осиромаши.

Имаш варијанта да му досаѓаш (да ја гледаш секој ден) малку повеќе и да спушти само за да се спаси од тебе ;D

Се зезам, разгледај ги тие за 1.100 и направи споредба дали вреди.

Дај му последна понуда и ако веќе па е толку инат, нека му стои.

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1477
Одг: Malo gradsko kolice do 1200 €
« Одговори #44 на: Февруари 19, 2020, 13:37:13 pm »
Пак ке речам јас,  види разгледај  Твинго сигѕрно ќе се најде зачувано некое.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html