Автор Тема: Malo gradsko kolice do 1200 €  (Прочитано 4885 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25477
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #15 на: Јануари 24, 2020, 08:25:10 am »
Да погледнеш Кимко Агилити 50? Ем ќе му го земаш.

stariot kolata ja koristi da idat po doktori so majkami,maliot koga sum na rabota da go sobere od gradinka i najbitnoto u moabetot sto ne go pisav gore e da moze i zeniceto moe da go drnda do gradinka i nazad

?!?!

Пребацила централата. :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3270
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #16 на: Јануари 24, 2020, 08:28:47 am »
Tesko Matizive posaglam pod 1200-300 tesko da se najde posaglam. Na niv najvise mi e strav da ne uletam na taksi vozen a inace prva varijanta mi e swift a zenami pa onadi za matiz
Koga go prodavavme nasiot (pred okolu 2 godini), taka bea cenite. Nie go dadovme 1200, so 2 seta gumi i bandazi, i so bagaznik za na krov...

Ne znam zaso tolku napumpani ceni...

A drzi muabetot i za taksi, gi utepaa od vozenje...

Sent from my Mi 9T Pro


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47139
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #17 на: Јануари 24, 2020, 10:47:34 am »
Да погледнеш Кимко Агилити 50? Ем ќе му го земаш.

stariot kolata ja koristi da idat po doktori so majkami,maliot koga sum na rabota da go sobere od gradinka i najbitnoto u moabetot sto ne go pisav gore e da moze i zeniceto moe da go drnda do gradinka i nazad

?!?!
За 1000еур тоа е предлогот. Би рекол да погледне и Toyota Aygo 2013та ама поскапи се од 1000евра.

П.С. Меѓу редови, ќе им ја дадеш твојата кола да се плетја жена ти - а ти ќе си го земеш моторчето да си уживаш. Кога ми влечеш зборови од уста. :)
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #18 на: Јануари 24, 2020, 10:54:53 am »
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3430437
Цена не знам. Ми се виде интересно.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3757
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #19 на: Февруари 16, 2020, 00:12:29 am »
Golgotata prodolzuva. Swiftot otpagja od igra bidejki i voopsto gi nema na prodazba zborime za prviot model.
Sega definitivno se resiv ili corsa b ili punto mk1 od 96 do 99 god obavezno benzin,servo i 4 vrati. Drugo sve otpagja. Eve vtora nedela vrtam samo ovie modeli sve preorav ama nekako macno mi ide so uslovive sto gi trazam. Klima nemi e bitna ali servo obavezno.
I povekje tegnam nakaj Punto sepak e pokomotno od korsata.
Ajde nekoj rodnina komsija ima li za prodazba kazujte.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1226
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #20 на: Февруари 16, 2020, 00:30:44 am »
А да ти влезе во избор и Пежо 206, јас сум задоволен од 1.4 моторчето, ама има и со 1.1 мотор.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3757
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #21 на: Февруари 16, 2020, 02:44:31 am »
206ka do 1200€ kolku sto mi e plafonot za vozilo nema ili pa i da ima e nekoe roskop.
Zatoa i baram nesto do 1000ce i da ostanat 200 da se stegne servisira ili pa 1200 da e nekoe da sednes i da vozis.
Punto mk1 i corsa b mi se najdostupni najevtini za odrzuvanje i imaat niska cena na pazarot i najbitnoto evtini delovi i servis.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47139
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #22 на: Февруари 16, 2020, 08:08:04 am »
Kymco делува се поблиско и поблиско...
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4437
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #23 на: Февруари 16, 2020, 08:16:09 am »
Без клима и серво е веома остварливо да најдеш кола за 1.000че.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4509
 • French diamond
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #24 на: Февруари 16, 2020, 10:13:36 am »
Јас би ти препорачал Меган од прва генерација, од искуство  :) Е сега тешко дека би нашол надворешно без оштетена боја, ама сепак разгледај и пробај... посебно 1.6 бензинец конвертиран на плин, без пари возење и воедно го коментират мајсторите како магаре(издржливо) моторче.

http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3492625
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3514290
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3311007

п.с и краш тест успешно поминат лично од мене  ;D


Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 75
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #25 на: Февруари 16, 2020, 10:27:02 am »
Клиото е демек пали вози, но кој знае во каква состојба е. :-\
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2243459

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1477
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #26 на: Февруари 16, 2020, 10:42:20 am »
Твинго  барај  сигурно ќе најдеш некое чувано.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31393
 • Таков е животот... јебига
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #27 на: Февруари 16, 2020, 12:02:44 pm »
Влатче, помогни ти малку, најди спаркче како моето за 1500 евра, тие 500 евра ќе ги извадиш на ефтина регистрација, ниска потрошувачка, и ефтини сервиси кои ретко ќе ги има. Немаш подобитна комбинација за буџет возило и за буџет возење.

Присутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6388
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #28 на: Февруари 17, 2020, 15:36:13 pm »
Еден предлог само... друагрче сега купи фиат брава 1.4 плин +-96та , со клима и серво мислам дека е. околу 850 евра.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3380
Одг: Malo gradsko kolice do 1000€
« Одговори #29 на: Февруари 17, 2020, 16:56:39 pm »
Влатче, помогни ти малку, најди спаркче како моето за 1500 евра, тие 500 евра ќе ги извадиш на ефтина регистрација, ниска потрошувачка, и ефтини сервиси кои ретко ќе ги има. Немаш подобитна комбинација за буџет возило и за буџет возење.
Шитни му го твоето 😁
Еден предлог само... друагрче сега купи фиат брава 1.4 плин +-96та , со клима и серво мислам дека е. околу 850 евра.
Кај и дае ќе отвара мотор,од таа серија на фиати едино тој мотор е промашај 😁

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk