Автор Тема: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима  (Прочитано 1894 пати)

Отсутен Johnny625

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 164
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #15 на: Јануари 16, 2020, 20:37:33 pm »
Јас имам Xsara 1.9 td и добро знам што е тоа што го бараш, возење без многу замарање. За седиштата има лесно решение, најди некои посолидни (од втс, втр, итн.) може и да ги смениш ако најдеш кола што е здрава, ама ете седиштата не се по кеф.

Да не се лажеме, сепак ксарата е покомотна и постабилна од саксото и повеќе е погодена за подолги патувања.

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 795
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #16 на: Јануари 16, 2020, 22:17:20 pm »
Како вљубеник во Алфа Ромео, зошто купуваш Цитроен?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17402
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #17 на: Јануари 16, 2020, 22:33:16 pm »
Како вљубеник во Алфа Ромео, зошто купуваш Цитроен?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Обожава дефектни брендови.  ;D ;D

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 795
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #18 на: Јануари 16, 2020, 22:42:27 pm »
Не ми е јасно паѓањето у несвест по Алфа Ромео, а втор Цитроен се бара на оглас.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17402
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #19 на: Јануари 16, 2020, 22:45:02 pm »
И мене ми е чудно, а 147 му е во буџет. :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38268
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #20 на: Јануари 16, 2020, 23:24:42 pm »
147 е прескапа за одржување во однос на саксо.
Ако сака ефтина алфа за одржување, тоа е 145 jtd.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14455
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #21 на: Јануари 17, 2020, 03:07:52 am »
Како вљубеник во Алфа Ромео, зошто купуваш Цитроен?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Зошто колата што ќе ја купам сакам да е технички 100% исправна во секое време. Алфите што ги имавме, по некое време почнаа да бараат повеќе пари отколку што можевме да им посветиме, и во моментов не можам да дозволам да го возам брендот што го сакам и ми одговара, па го бирам следниот што ми се допаѓа и мене и на мојот буџет.

Бев многу блиску до купување 156 2.5 V6 но ќе требаше да ми стои во гаража и да ја возам ретко. Се откажав кога ја измерив чергата пак.

Ќе биде и Алфа во иднина, само не оваа година. Имам други приоритети од поголеми размери, Алфа (веројатно Brera) ќе биде кога ќе сум задоволен со другите аспекти од животот.

Отсутен TRPEE

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #22 на: Јануари 17, 2020, 07:02:11 am »
Ништо... Веќе не си Алфииста ти проработел разумот.


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk


Отсутен Pane-G

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 206
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #23 на: Јануари 17, 2020, 07:06:55 am »
Како вљубеник во Алфа Ромео, зошто купуваш Цитроен?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Зошто колата што ќе ја купам сакам да е технички 100% исправна во секое време. Алфите што ги имавме, по некое време почнаа да бараат повеќе пари отколку што можевме да им посветиме, и во моментов не можам да дозволам да го возам брендот што го сакам и ми одговара, па го бирам следниот што ми се допаѓа и мене и на мојот буџет.

Бев многу блиску до купување 156 2.5 V6 но ќе требаше да ми стои во гаража и да ја возам ретко. Се откажав кога ја измерив чергата пак.

Ќе биде и Алфа во иднина, само не оваа година. Имам други приоритети од поголеми размери, Алфа (веројатно Brera) ќе биде кога ќе сум задоволен со другите аспекти од животот.
Ако сакаш кола без замарање тогаш земи  германец


Sent from my iPhone using Tapatalk

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47144
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #24 на: Јануари 17, 2020, 07:24:47 am »
Си пишал германец по грешка, наместо јапонец.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Pane-G

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 206
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #25 на: Јануари 17, 2020, 07:33:55 am »
Може и јапонец се разбира ама сакал дизел,а јапонец не сум видел ама сепак германец и јапонец се надвор од буџетот за жал


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1478
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #26 на: Јануари 17, 2020, 10:29:02 am »
Земај го саксото побрзо оти овде накај голф почнува да мириса муабетот.
« Последно менување: Јануари 17, 2020, 10:47:52 am vladic3110 »
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6388
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #27 на: Јануари 17, 2020, 10:32:02 am »
А да ѕирнеш суперб ако не?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47144
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #28 на: Јануари 17, 2020, 10:35:00 am »
Спортаж има со 7 години гаранција за 16500 евра. Мирна глава.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 780
Одг: К: Citroen Saxo 1.5D, со клима
« Одговори #29 на: Јануари 17, 2020, 11:08:20 am »
Можеби Saxo / 106 1.4i LPG би била подобра варијанта од 1.5D?